BURGER KING AKCE Sochorová válcovna DISCO PLES II. Legenda Cafe bar Est. 2014
ČSAD KLADNO Badmintonové centrum v Kladně Noc válečníků 13
 • SBF
 • SAMK
 • PRÁVNÍ PORADENSTVÍ PRO VEŘEJNOST

Matěj Pekr: Chceme se Jihlavě pomstít za vyřazení

Pátek, 10. Březen 2017 06:50

Cesta Matěje Pekra do základní sestavy kladenských Rytířů byla trochu trnitá. Po letním příchodu z Olomouce se mu tolik nedařilo, jak sám kriticky vyhodnotil. Z vlastní vůle přišel za trenéry a dohodli se, že půjde na hostování. Vybral si Horáckou Slavii Třebíč, kde v předchozích dvou letech většinou působil a vždy na Vysočině uspěl. I tentokrát zde opravdu viditelně pookřál. Dařilo se mu herně i střelecky a po návratu do Kladna pokračuje ve výborných výkonech.

Matěj Pekr (Foto: KL)

Vraťme se ke čtvrtfinálovým utkáním s Ústím n. L. Bylo pro vás překvapením, že jste sérii ovládli jednoznačně v poměru 4:0?

Určitě to bylo pro nás všechny překvapením. Chtěli jsme sice sehrát co nejméně utkání, ale že vyhrajeme všechna střetnutí, to jsme nepředpokládali! Velký dík patří především oběma našim gólmanům, kteří nás dokázali v kritických chvílích pokaždé podržet.

Loňskou čtvrtfinálovou bitvu právě se Severočechy Rytíři nezvládli. Cítil jste před sérií v kabině napětí, obavu, respekt, nebo jste se o soupeři vůbec nebavili?

Bavili jsme se o Ústí, Ale celá kabina si věřila a chtěla soupeři vyřazení vrátit. Poctivě jsme se připravovali na jejich hru a zvláště přesilovky. Věděli jsme, že mozkem týmu je Jarda Roubík, a je pro nás zadostiučiněním, že si ze čtyř zápasů připsal jenom jednu asistenci.

Určitě jste sledoval i „slávistické derby“ mezi pražskou Slavií a třebíčskou Horáckou Slavií. Asi jste nečekal také tak lehký průběh ?

Pochopitelně jsem byl s kluky v kontaktu a fandil jim. Věřil jsem, že jeden zápas na Slavii zvládnou. Co mám informace o utkání, ta byla hodně vyrovnaná, vždyť Pražané pokaždé vyhráli jen o gól. Největší problém byl v tom, že Třebíč hrála snad dvacet přesilovek a nedala jedinou branku a za druhé vynikající výkony brankáře Frodla. Je to škoda.

Dalším soupeřem bude Dukla Jihlava. Ze současného kádru máte k Dukle asi nejblíže. Předchozí dva roky jste trávil v Třebíči, byl tam i letos. Navíc vzájemné zápasy mají příchuť nesmiřitelných soupeřů. Jak se z pozice hráče na semifinálového soka díváte?

Vybavuje se mně letošní poslední zápas za Horáckou Slavii, kdy jsme Jihlavě podlehli na nájezdy a já v té době seděl na trestné lavici… Dukla má zkušený tým s řadou hráčů, kteří hráli extraligu. Určitě bude těžším soupeřem než Ústí, ale naším cílem je postoupit do baráže o extraligu, tak si nemůžeme vybírat, proti komu hrajeme.

Prozraďte, v čem je Jihlava zvlášť nebezpečná a na které hráče se musíte nejvíce soustředit?

Díval jsem se na jejich poslední zápas s Frýdkem, kdy se prezentovali výbornými přesilovkami. Takže právě početní výhoda je jejich nebezpečnou zbraní. Vyzdvihovat určité osobnosti nechci. Je to komplexní tým, který táhne za jeden provaz.

Velkou vycházející hvězdou je sedmnáctiletý gólman Škarek. Jak hodnotíte jeho výkony?

Je to určitě velmi kvalitní brankář. Na druhé straně nemáme obavy z podstatně zkušenějších brankářů, než je tento mladý kluk.

V Ústí byl ústřední postavou Roubík, v Jihlavě je to Čachotský se Zemanem. Takže určitě budete chtít eliminovat jejich hru hlavně v přesilovkách?

Budeme si muset dávat pozor na zbytečná vyloučení, abychom hráli co nejméně v oslabení! Bohužel v zápalu boje někdy k něčemu podobnému dojde, jako tomu bylo proti Ústí. Přitom trenéři nás stále na hloupé fauly upozorňují. Při hře pět na pět jsme o trochu lepší.

Víte o bilanci Dukly, která jak letos , tak v předchozích dvou letech neprohrála v play-off v domácím prostředí jediný zápas?

To jsem nevěděl. Ale určitě na tuto statistiku na Horáckém stadionu myslet nebudeme!

Zkuste si zatipovat, jak semifinálová klání s Jihlavou dopadnou a kolik střetnutí se bude hrát?

Beru jakýkoliv postup Rytířů. Je absolutně jedno, jestli sérii vyhrajeme 4:0, nebo 4:3. Chceme Jihlavě vrátit dva roky staré vyřazení v play-off. Teď jsme se „pomstili“ Ústí, takže chceme stejným způsobem vyřadit i Duklu!

Autor: (rc)


banbad


 1. krimi

  V Kladně se srazil vlak s autem, zraněného řidiče transportoval vrtulník

 2. video

  VIDEO: Hurá do Prahy! Na nejlepší kouzelníky světa

 3. video

  Jak jsou v kladenském AVE připraveni na zimu? Podívejte se na video

 4. foto

  FOTO: Řádění sprejera v Rozdělově odneslo auto a několik domů

 5. sport

  Videopozvánka na Noc válečníků od bojovníka Karla Hořejška

 6. pozvánka

  Kladenský kulturák zve na druhý Disco ples, již tuto sobotu

 7. krimi

  Poškrábáním automobilu způsobil výtržník v Kladně škodu za 40 tisíc

 8. krimi

  Vloupáním v Kladně způsobil zloděj společnosti více než stotisícovou škodu

 9. pozvánka

  Středočeská vědecká knihovna láká na koncert kytarového dua Siempre Nuevo

 10. pozvánka

  Kladenské Vánoce: Na co se můžete tento týden těšit?

 11. krimi

  Muž z Kladna si chtěl na internetu koupit traktor. Přišel o 300 tisíc

 12. pozvánka

  V kladenské škole E. Beneše se ve středu uskuteční den otevřeních dveří, bude i charita

 13. pozvánka

  Videopozvánka na Noc válečníků od bojovníka Ondry Balady

 14. krimi

  Partička Romů v Kladně zmlátila bezbrannou seniorku

 15. sport

  Kladeňáci vezou z Kopřivnice pět medailí!

 16. krimi

  Pomozte najít vandala, který v Kladně vysklil výlohu

 17. pozvánka

  V kadenské zdrávce je ve středu den otevřených dveří

 18. krimi

  Řidiči pozor! Prozradíme vám, kde v Kladně tento týden měří policie rychlost

 19. foto

  FOTO: Přerovští Zubři i na potřetí byli nad síly Rytířů

 20. video

  Videopozvánka na Noc válečníků od bojovníka Marka Ziaja