Sochorová válcovna TÁBORY NA LÉTO 2018 Legenda Cafe bar Est. 2014 Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO Lovkyně trendů Den zdraví Central Badmintonové centrum v Kladně Svatební videa
 • SBF
 • SAMK
 • Balada pro banditu

Ivan Pihávek: Nechceme mluvit o postupu, ale soustředíme se na každý zápas!

Středa, 8. Březen 2017 07:10

V sobotu odjíždí k prvnímu jarnímu diviznímu utkání do Souše fotbalisté SK Kladno. Třetí mužstvo po podzimní části jistě bude chtít navázat na výkony z první poloviny soutěže. Blíže nás seznámí s děním v kabině trenér mužstva Ivan Pihávek.

Ivan Pihávek (Foto: KL)

Prozraďte, jak jste spokojen se zimní přípravou a přípravnými utkáními na zimním turnaji Meteoru Praha?

Příprava byla trochu atypická, protože do půli února probíhala ve složitých klimatických podmínkách.  Pochopitelně se to podepsalo i na zdravotním stavu hráčů, takže jsme někdy trénovali s malým počtem hráčů. Ale co mám informace, podobně na tom byly i jiné divizní týmy, Hráči se však snažili odevzdávat maximum. Pokud se týká turnaje, tak naše výkony byly na dobré úrovni. Až na úvodní utkání s Vykání, kdy nám chybělo hodně hráčů, a museli jsme si vypomoci dorostenci. Vyzkoušeli jsme si různé herní varianty, i posty hráčů, kteří přicházejí v úvahu pro základní sestavu.  Prubířským kamenem byla utkání s účastníky z ČFL, Zápy, Královým Dvorem a Benešovem.  S žádným z těchto klubů jsme herně nepropadli, někdy jsme byli dokonce fotbalovější. Na druhé straně nic nepřeceňuji, byla to pouze příprava.

Přesto jedna věc je hodně překvapivá.  V týmu není jediná posila. Mluvilo se o Patriku Svobodovi, nevrátili se ani hráči z hostování jako třeba Václav Kraus. Byla snaha mužstvo doplnit?

Já mohu poskytnout jenom informace, které mám k dispozici. Pokud se týká hráčů, kteří byli na hostování, byla jim prodloužena až do konce jarní sezóny.  Co se týká posil, nějaká snaha o posílení byla, ale nakonec vedení klubu rozhodlo, že jarní část dohrajeme se současným kádrem. Máme sedmnáct hráčů do pole, a s tím jsme si vystačili i na podzim.

Na začátek vás čeká těžký soupeř, čtvrté mužstvo tabulky.  Potom však v první půlce jara se střetnete s mužstvy, které jsou ve spodní části soutěže. Myslíte, že v případě vítězné série se tým dostane do psychické pohody před podstatně těžšími zápasy?

Nepohlížel bych na tuto skutečnost tímto směrem.  Poslední dvě střetnutí jsme hráli s celky ze třetí ligy, teď nás čeká obdobně těžký soupeř. Pokud třeba uspějeme, tak to hráče určitě povzbudí do dalších bojů.  Na druhé straně nemůžeme říkat, že nás čekají snazší soupeři. Třeba hned další domácí zápas se Štětím. Na podzim jsme zde byli rádi za remízu. Navíc platí, že týmy ze spodu tabulky se snaží patřičně vytáhnout na celky z popřední tabulky. To platí jak v lize, tak třeba v divizi nebo z I. B třídě…

Po delší době absolvoval celou přípravu  jeden z klíčových hráčů, Marek Tóth.  Určitě vás tento fakt potěšil?

Marek vinou zranění neabsolvoval dvě přípravná období. Teď se to pozitivně projevuje na jeho herní pohodě, protože je na tom fyzicky dobře. Věřím, že bude patřit k lídrům mužstva.

V řadě utkání chyběl Jan Pechr, v posledních utkáních nehrál ani Tomáš Procházka. Co bylo příčinou jejich absencí?

S Tomášem máme dohodu, že se z  pozice hráče posouvá do role hrajícího asistenta trenéra. Hrál na klíčovém postu sestavy, kde je jeho věk bohužel znát.  Jeho role v kabině je nezastupitelná, s mužstvem nadále žije. On sám celou situaci dobře zná a naše vzájemná komunikace je na velmi dobré úrovni. Honza Pechr se hodně věnuje studiu. Absolvuje různé stáže, kurzy, posilování., snažíme se mu vyjít vstříc.  Stojí ho to hodně peněz i času. Kondičně je na tom hodně dobře, na druhé straně není ideální, že s týmem netráví tolik času jako ostatní hráči. Nehrajeme však první ligu, ale divizi! Na druhé straně se snaží, aby nám co nejvíce pomohl.

Jaká je priorita pro jaro a s čím budete spokojen?

Žádné konkrétní cíle si neklademe. Nebudeme vykřikovat, že chceme postupovat. Na druhou stranu, pokud budeme stále ve hře o postup, tak celá kabina pro daný cíl včetně mě uděláme, co bude v našich silách. Kabina je hodně zkušená, je zde i hodně mladých, a nemá cenu přemýšlet, co bude třeba za pět týdnů.  Budeme se soustřeďovat na každé nejbližší střetnutí, které se budeme snažit zvládnout takticky i technicky. I když třeba prohrajeme, tak se budeme snažit odevzdávat stoprocentní výkony!

Autor: (rc)


banbad


 1. sport

  Na kladenské volejbalisty opět zbylo nepopulární stříbro

 2. krimi

  Zdrogovaný řidič u Slaného ujížděl policistům. Zastavily ho až výstřely

 3. povidka

  Povídka Kladenských listů: Léta Páně 2227

 4. foto

  OBRAZEM: Vernisáž výstavy Než vznikla republika ve Sládečkově muzeu

 5. pozvánka

  V Mayrau je k vidění výstava Tvář průmyslové doby Poldi – Lidé a jejich továrna

 6. rozhovor

  Drahomír Kadlec: S Hradcem Králové to je padesát na padesát!

 7. video

  VIDEO: V Lidicích vznikl Záhon republiky, první růži do něj zasadil německý velvyslanec

 8. pozvánka

  Pálení čarodějnic: Na Sletišti bude největší vatra v Kladně

 9. zprávy

  Rozhodnuto: Na Růžovém poli vyroste hypermarket, park, sportoviště i bydlení

 10. rozhovor

  Karel Šíp: S Náhlovským přivezeme do Kladna premiéru

 11. pozvánka

  Čarodějnice na Mayrovce zaručují bohatý doprovodný program

 12. video

  VIDEO: By The Way si do Kladna odskočili z úspěšného turné

 13. pozvánka

  Kino Hutník čeká ve čtvrtek premiéra filmu Avengers: Infinity War

 14. foto

  FOTO: Rybník ve Velké Dobré září novotou

 15. krimi

  Žena naletěla na internetu podvodníkovi, není jeho první obětí

 16. rozhovor

  Rozhovor s Miroslavem Dvořáčkem o kladenské cévní chirurgii

 17. pozvánka

  Znáte historii Poldihausu? Sládečkovo vlastivědné muzeum zve na přednášku

 18. foto

  Kladno čeká další dopravní komplikace, silnice k Buštěhradu je částečně uzavřena

 19. foto

  FOTO: V sobotu se vydalo několik desítek lidí na Cestičku k Mayrovce

 20. krimi

  Stalo se na Kladensku: Vloupání v Dubí a opilí mladiství