Sochorová válcovna Legenda Cafe bar Est. 2014 Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO Šampiónem v Central Kladno 2 Central Kladno Badmintonové centrum v Kladně Svatební videa
  • SBF
  • SAMK
  • Balada pro banditu

Jan Kloz: Netroufám si odhadnout, jak série s Ústím dopadne

Čtvrtek, 16. Únor 2017 07:40

Ještě do poloviny letošní sezony nastupoval za Slovan Ústí nad Labem, pak si ho stáhl mezi kladenské Rytíře trenér Pavel Patera. Na konci soutěže byl v klubovém žebříčku mezi střelci i v kanadském bodování nejlepší. Navíc dvacet dva vstřelených gólů ho katapultovalo na první příčku mezi všemi kanonýry WSM ligy. Fanoušci již vědí, že se budeme ptát Jana Kloze, muže, který zná našeho čtvrtfinálového soupeře nejlépe.

Kloz-top
Jan Kloz (Foto: KL)

Jaká byla vaše první reakce, když jste se dozvěděl, koho Rytíři v prvním kole play – offo dostali?

Možná vás překvapím, ale byl jsem asi jediný z kabiny, kdo si Ústí nad Labem přál. Jsem Ústečák a zápasy se moc a moc těším.

Máte již první ohlasy a hecování od vašich bývalých spoluhráčů ze Slovanu?

Ještě jsem nikoho neviděl, ani jsem si s nikým netelefonoval. Jistě nějaké kontakty proběhnou, ale teď není na srandičky a legrácky čas, protože nás čeká těžká práce.

Pokud si vzpomínám na loňský rok, tak řada Kloz – Roubík-Tůma spolu s ofenzivním bekem Brožem vsítila čtrnáct z devatenácti gólů, které Rytíři inkasovali. Jak na postup do semifinále vzpomínáte?

Na to se nedá zapomenout, bylo to něco úžasného. Pamětníci říkali, že něco podobného, fantastického vůbec nepamatují. Pochopitelně to byl velký úspěch celého ústeckého hokeje.

S Davidem Tůmou jste přešli do Kladna. Nyní mezi vámi hraje na centru Burger. Můžete porovnat oba střední útočníky, Jaroslava Roubíka a Jiřího Burgera?

Oba jsou výborní hokejisté a v mnohém jsou si podobní. Mají skvělé nahrávky a dokáží vymýšlet různé herní varianty. S Jardou jsme hráli déle, a věděli jsme, kdo co udělá, nebo na kterém místě máte očekávat nahrávku. Věřím však, že s Jirkou se před play – off podobně sehrajeme, aby vše klapalo ve stejné spolupráci.


ČTĚTE TAKÉ: Jiří Kopecký: Pevně věřím, že letos přes Ústí postoupíme


Hru Ústí znáte dokonale. Na co se v souboji s nimi budete muset nejvíce soustředit, abyste jejich přednosti eliminovali?

Ústí má stabilní tým. Jejich největší a nejúčinnější zbraní jsou přesilovky. Jarda Roubík dokáže vymýšlet parádní, neočekávané věci. Proto naším prvořadým úkolem musí být jednoznačně jedno jediné. Nenechat se vylučovat! Zvláště na zbytečné fauly si musíme dávat velký pozor.

S počtem dvaceti dvou branek jste se stal nejlepším střelcem soutěže po základní části. Je to pro vás zatím nejlepší sezona?

Zda-li bude nejúspěšnější, to se uvidí až podle toho, jak s Rytíři celkově dopadneme! Těší mě, že jsem nejlepším kanonýrem, ale na druhé straně mě překvapuje, že k prvnímu místu stačilo tak málo gólů. Ale přál bych si, aby mně střelecká muška neopustila dále ve vyřazovacích bojích.

Jméno Kloz je na Kladně synonymem kanonýra.  Slyšel jste před příchodem do Kladna o legendárním kladenském fotbalovém střelci?

Samozřejmě. O Františku Klozovi mně vyprávěl otec, když jsem byl již malým klukem. Vím, že to byl fenomenální kanonýr. Je mně jasné, že se jménem Kloz se vážou střelecké úspěchy. Doufám, že je budu i nadále naplňovat.

Poslední otázka. Troufnete si říci, jak celá očekávaná čtvrtfinálová bitva dopadne, a na kolik zápasů se bude hrát?

Tady vás zklamu. Nerad tipuji a vůbec nedokáži odhadnout, jak nakonec vše dopadne. Určitě však budeme v každém střetnutí bojovat o úspěch s maximálním úsilím!

Autor: (rc)


banbad