Sochorová válcovna Legenda Cafe bar Est. 2014 Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO Šampiónem v Central Kladno 2 Central Kladno Badmintonové centrum v Kladně Svatební videa
  • SBF
  • SAMK
  • Balada pro banditu

Jiří Kopecký: Pevně věřím, že letos přes Ústí postoupíme

Středa, 15. Únor 2017 07:50

Výhrou v posledním kole základní části WSM ligy se kladenští Rytíři přehoupli přes magickou hranici sto bodů. Zisk sto jedna bodů nakonec stačil jenom na třetí místo v tabulce.  Navíc ve čtvrtfinále play – off potkají loňského kata, ústecký Slovan! Na některé záležitosti jsme se zeptali asistenta trenéra Jiřího Kopeckého.

kopecky-top
Jiří Kopecký (Foto: KL)

V závěrečné čtvrtině až na výjimku se vám nedařilo v domácím prostředí. V čem byl „zakopaný pes“?

Nevím. Asi k tomu nahrává naše menší hřiště. Většina mužstev k nám přichází bránit a užší kluziště jim vyhovuje. Nedokázali jsme si vytvořit tlak a střílet z každé pozice, což je na našem hřišti nutností. Pak jsme udělali chybu, soupeř se dostal do vedení a my jsme stále jenom dotahovali. Když se zpětně podívám, tak kdybychom domácí zápasy zvládali, tak jsme mohli soutěž vyhrát.

Odpovídá třetí místo průběhu celé sezóny nebo jste umístěním zklamáni?

Zklamání přijde v případě, že nepostoupí dále v play-off.  Naším cílem byla minimálně druhá příčka, což se nepovedlo.

Nebyla nevyrovnanost výkonů dána třeba tím, že se mužstvo často měnilo, buď hráčsky nebo postově?

To si nemyslím. Střídání byla většinou vynucena zraněními. Hráči, kteří tak často nenastupovali, však ukazovali svoji kvalitu. Máme patnáct útočníků a jsme rádi, že máme široký kádr. Potřebujeme, aby byli všichni připraveni na náročné boje v play – off.

Jak bude vypadat téměř čtrnáctidenní příprava na play – off. Uvažujete třeba o přípravném střetnutí?

Zápas by byl určitě ideální, ale není s kým, všechny soutěže pokračují. Teď dostanou kluci volno. Pak nastane první tréninkový blok, na jehož konci by měl být modelový zápas.  Chceme přizvat pár juniorů i hráčů z druholigových Řinut a oba celky by hrály na tři kompletní pětky. Pak dostanou hráči ještě den volna a po něm budeme pokračovat čtyřdenním tréninkovým blokem až do prvního zápasu, který je na pořadu v neděli 26. února.

V posledních zápasech nehráli Machač, Přikryl a další hráči. Budou všichni připraveni na začátek vyřazovacích bojů?

Věřím, že k dispozici budou všichni. Nikdo nemá řádné závažné zranění.

Bonbónek na závěr. Ve čtvrtfinále play – off se opět střetnete s Ústí nad Labem, tedy soupeřem, který vás loni vyřadil. Je to soupeř, kterého jste se nejvíce obávali?

V kabině jsme si zakázali někoho přát! Ať přijde, kdo přijde. Výhodou je, že nebudeme daleko cestovat a máme i příznivější letošní bilanci. Dvakrát jsme zvítězili, potřetí v prodloužení a jednou prohráli. Ale je to všechno čerstvé. Fanoušci již začnou spekulovat, jestli to letos dopadne lépe nebo skončíme jako loni. Osobně pevně věřím, že postoupíme!


Kloz-souČtěte také:

Jan Kloz: Netroufám si odhadnout, jak série s Ústím dopadne


 

 

Ústí dokonale znáte. Víte jeho přednosti, na co si budete muset nejvíce soustředit?

Především jsou zde dvě úplně odlišné hrací plochy. My máme nejužší, naopak v Ústí je nejširší v celé soutěži! V kádru se snoubí velká zkušenost v čele s kapitánem Roubíkem, na druhé straně je zde několik Kladeňáků, Gengel, Dalecký či Tonda Melka, kteří se budou chtít patřičně vytáhnout. Nesmím zapomenout ani na trenéra Míru Macha, který je sice náš kamarád, ale teď půjde přátelství stranou! Kádr je velice stabilní. Nejúčinnější zbraní Severočechů jsou jejich přesilovky, které hrají výborně. Velmi zkušený Roubík dokáže stále vymýšlet nové signály. Proto se nesmíme v žádném případě nechat vylučovat. Nesmím zapomínat na dobrou defenzívu se dvěma kvalitními gólmany, Soukupem a Volkem, kteří dokáží „zavřít“ bránu, jak jsme se loni přesvědčili!

Autor: (rc)