Sochorová válcovna Legenda Cafe bar Est. 2014 Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO Šampiónem v Central Kladno 2 Central Kladno Badmintonové centrum v Kladně Svatební videa
  • SBF
  • SAMK
  • Balada pro banditu

Jiří Klesnil: Rád bych viděl v Bělehradě Posekaného s Marešovou

Pátek, 3. Únor 2017 07:30

O tomto víkendu se pro většinu kladenských atletů rozjíždí halová sezóna. Vrcholem bude mistrovství Evropy, které se začátkem března koná v srbském Bělehradě.  Nejen o tom, kdo má z Kladna šanci bojovat na evropském šampionátu, hovoříme s předsedou AC Tepo Kladno Jiřím Klesnilem.

klesnil-top
Jiří Klesnil (Foto: KL)

Letošní hala je poměrně krátká, trvá pouze měsíc.  Kdo se z nejlepších kladenských závodníků halové sezony zúčastní a kdo naopak nebude startovat?

Halová sezona skutečně začíná pro naše atlety až nyní.  Vzhledem k tomu, že největších loňských úspěchů jsme docílili venku a především v dlouhých vrzích, je jasné, že halu vynechávají kladiváři, diskaři, diskařky, oštěpaři i oštěpařky. Ze špičkových závodníků však budou na startu Lukáš Posekaný nebo Oldřiška Marešová, která se vrací po dlouhém zranění, v mládežnických kategoriích budeme spoléhat hlavně na Matěje Krska a další sprintery a doufám, že se objeví i další talentovaní borci.

Mluvíte o Oldřišce Marešové, která utrpěla vážné zranění loni v únoru a prakticky rok nezávodila.  Jak je na tom po zdravotní i sportovní stránce?

Oldřiška začala pomalu trénovat již na podzim. Osobně jsem jí viděl teď v lednu v hale, vypadá dobře, kdy zdolávala suverénně laťku nad 170 cm. I když více myslí na letní sezónu, domnívám se, že by se mohla probojovat již nyní do Bělehradu.

Kladenští atleti sbírají medaile nejen venku, ale i v hale. Jak vidíte letošní ambice, jak v kategorii dospělých, tak mládeže?

Pokud se týká kategorie mužů a žen, tak očekáváme cenné kovy od Posekaného a Marešové. Pokud se týká juniorů, dorostu či žactva, je zatím těžké odhadovat, kdo by se mohl dostat na stupně vítězů, protože se to stále mění. První konkrétnější odhady o formě jednotlivých závodníků naznačí až sobotní a nedělní Přebory Středočeského kraje.

Přesto, když se třeba odrazíte od loňského roku, s jakým počtem medailí budete spokojen?

Když vezmu všechny republikové šampionáty od vícebojů, přes chůzi a od mužů a žen po žactvo, tak bychom byli rádi, kdyby „cinklo“ šest až osm medailí.

Na loňském halovém světovém šampionátu v Portlandu, nestartoval žádný Kladeňák.  Letos se koná „jen“ mistrovství Evropy, takže konkurence i limity by měly být dostupnější. Koho byste rád v Bělehradě ze závodníků Tepo viděl?

Jak jsem již naznačil, byl byli bychom rádi, kdyby výškařský limit 191 cm splnila Oldřiška Marešová a tyčkařskou metu  560cm Lukáš Posekaný. Nikdo jiný zřejmě nepřichází v úvahu, protože naše síla je především ve venkovních disciplínách, které v hale neprobíhají.

Přesto se zeptám ještě na jedno jméno. Velkým talentem je Marek Bakalár, o kterém jste na podzim říkal, že potřebuje velkou tréninkovou změnu, od její náplně až po trenéra. Jaká je současnost?

Marek dostal nabídku trénovat v Praze u známého trenéra sprinterů, Luďka Svobody. Bohužel zatím jí nevyužil. Musím přiznat, že nevím, jak si představuje svojí atletickou budoucnost. Vše si musí srovnat sám v sobě.

Autor: (rc)


banner-in