ČSAD KLADNO Nad Kladnem Klapod
  • Nad Kladnem
  • SOU a SOŠ Kladno

Sobota, 14. ledna 2017 18:41

Kladenským hráčům další domácí zápas hrubě nevyšel. Na domácím ČEZ stadionu utrpěli potupnou prohru od týmu AZ Havířov v poměru 1:5.

hokej top
Havířov smáznul pěti góly kladenské Rytíře (Foto: Veronika Víborčíková – KL)

Rytíři Kladno –   AZ Havířov   1 : 5  (0:2, 0:1, 1:2)

Úvod nabídl oboustranný otevřený hokej. Hra se střídavě přelévala na obě strany. Do první střelecké šance se dostal domácí Zikmund po chybě havířovské obrany, ale jeho pokus o blafák gólman Šafránek vytušil. A tak skóre otevřel Havířov. Při vyloučení Tona zkušený Kotala pouze nahodil puk na kladenskou branku, a protože Cikánek měl zakrytý výhled prošel, kotouč až za jeho záda. Rytíři přišlápli na plyn, ale bez většího efektu. Naopak Slezané spoléhali na rychlé brejky. Po jednom z nich, který zatáhl Gřeš našel před brankou Semana, který zvýšil na dvoubrankový rozdíl.

Před koncem první dvacetiminutovky šel za katr Přikryl a po dvaceti třech vteřinách druhé části již hosté vedli 0:3! Početní výhodu využil Gřeš ranou do šibenice a Cikánek zamířil na střídačku. Domácí se mohli dostat zpět do utkání při pětaosmdesáti vteřinové výhodě dvou hráčů na ledě. Oproti předchozímu utkání v Benátkách však tentokráte nenašli cestu do havířovské sítě. Hosté byli na koni a exkladenský Dvořáček vyzkoušel pozornost střídajícího Hanuljaka. Středočeši se trápili, nedařilo se jim ani v dalších přesilovkách.

Poslední třetina začala dvěma kladenskými fauly, ale AZ další pojistku nepřidal. Rytíři se snažili s výsledkem něco udělat, dokonce si vynutili i několik závarů, ale se střelbou byli na štíru. Další hřebíček do kladenské rakve přidal moravský celek již potřetí v početní výhodě. Faul Cetkovského potrestal po kombinaci Kanko. Nejblíže branky byli Kladeňáci o minutu později, kdy rána Tona od modré zazvonila o tyč. V poslední minutě sice brankáři Šafránkovi pokazil nulu Zikmund, ale výsledek přece jen pečetili hosté střelou do prázdné klece!

Martin Janeček (Havířov):  Zápas nám extrémně vyšel. Přežili jsme úvodní nápor Kladna, kdy nás podržel brankář. Naštěstí se nám podařilo vstřelit první branku, když jsme přidali druhý zásah, tak jsme již byli chytří, bojovní. Domácí se uchýlili k faulům a nám přesilovky vyšli.

Jiří Kopecký (Kladno): Po výhrách v Přerově, Budějovicích a v Benátkách jsme se domnívali, že směřujeme, kam jsme chtěli, ale dnes jsme zase dopadli tvrdě na zem! Z naší strany to byla ostuda. Za stavu 0:2 byli hosté jednoznačně lepší a rychlejší a vše nasvědčovalo spíše tomu, že hosté jsou druzí a my dvanáctí!!! Pokud se týká Grattona, jeho pobyt je prodloužen. Byli bychom rádi, kdyby zde zůstal, protože je to ideální typ na „černou “ práci a takové hráče potřebujeme.

Branky:  60. Zikmund (Ulrych, Strnad) – 11. Kotala (Seman,Gřeš),  17. Seman (Gřeš, Pořízek)., 21. Gřeš (Hlinka), 54. Kanko (Petran, Štumpf), 60. Seman (Hubáček, Kanko).  Rozhodčí:  Zubzanda  –  Belko, Doležal.  Vyloučení 6 :6 navíc Jánský 10 minut,  využití  0:3, oslabení: 0:0. Diváci:  2093.

Sestava:  Cikánek (21. Hanuljak) –  Drtina,  Hořava, Ptáček, Ulrych, Růžička, Repe, Kehar   – Zikmund, Burger, Tůma –  Jánský, Přikryl,  Strnad – Ton, Machač, Tenkrát –  Cetkovký, Kubík,  Gratton.