Sochorová válcovna Legenda Cafe bar Est. 2014 Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO Šampiónem v Central Kladno 2 Central Kladno Badmintonové centrum v Kladně Svatební videa
  • SBF
  • SAMK
  • Balada pro banditu

Jiří Burger: Není důležité, jak se umístíme, ale jak se připravíme na play – off

Čtvrtek, 12. Leden 2017 07:00

Skončila třetí část WSM ligy. Kladenští Rytíři se i nadále pohybují na druhé příčce za suverénními Českými Budějovicemi. Jak dosavadní účinkování mužstva vidí Jiří Burger, kapitán týmu a s počtem třiceti dvou kanadských bodů nejúspěšnější hráč Rytířů?

burger-top
Jiří Burger (Foto: Rytíři Kladno)

Pokud se týká herní i bodové stránky, tak předchozích třináct utkání bylo nejslabších ze strany Rytířů. V čem vidíte příčinu?

Bohužel střídáme horší zápasy s lepšími. Zvláště v domácím prostředí se nám moc nedaří, což není určitě ideální. Na druhé straně se nám začalo dařit venku, viz zápasy v Přerově a naposledy v Českých Budějovicích.  Byla to ubojovaná vítězství, zápasy se hodně podobaly střetnutím v play – off. Mně osobně se líbilo, jak jsme k těmto zápasům přistoupili. Byl bych rád, kdybychom zarputilost, agresivitu a nasazení přenesli i do domácích utkání.

Třetí část měla být podle slov trenéra Patery spíše experimentální. Promítlo se to v tom, že došlo k přesunům jak v útočných, tak obranných řadách. Také vaše lajna se rozpadla. Místo Tona s Tenkrátem máte nyní v řadě Kloze a Tůmu.  Jaká to byla pro vás změna?

Nejdůležitější část sezony nás teprve čeká a trenéři hledají nejoptimálnější složení.  Budu hrát s hráči, které mi do mojí řady trenéři dají, osobně s tím nemám žádný problém.

Máte za sebou tři čtvrtiny základní části. Kde vidíte přednosti a naopak nedostatky mužstva, na které je nutné se nyní zaměřit?

Nechci, aby to vypadalo jako klišé, ale v dnešním hokeji jsou nejdůležitější předbrankové prostory. Zvláště v obranné třetině máme problémy. Musíme více přistupovat k protihráčům a být agresivnější. To samé v útočné třetině.  Chodit častěji před branku, být důraznější v zakončení a snažit se soupeřovým gólmanům co nejvíce clonit. Dnes už nepadají krásné góly, abychom dávali branky do prázdné klece, ale spíše ošklivé, odražené střely.  Ale platí stejně.

V poslední době, a tím nemyslím třeba jen poslední tři, čtyři zápasy, se vám také nedaří přesilovky.

To máte pravdu. Na zlepšení efektivnosti přesilovek se musíme hodně zaměřit. Znovu se vracím k tomu, co jsem říkal v předchozí odpovědi, musíme být podstatně aktivnější v prostoru před soupeřovým gólmanem.

Když jsme spolu hovořili v létě, říkal jste, že WSM ligu neznáte a nevíte, co od ní čekat.  Překvapila vás druhá nejvyšší soutěž spíše v pozitivním nebo negativním směru?

Trochu jsem očekával, že soutěž nebude vůbec jednoduchá. U nás je to umocněno tím, že soupeři mají na nás dvojnásobnou motivaci.  V tomto bodě to máme ztížené. Na druhé straně je to výhoda v tom, že jsme sehráli minimum snadných utkání.  Měla by to být pro zápasy v play-off výhoda, protože jsme na těžká utkání zvyklí.

V soutěži je dost týmů ze Severní Moravy. V kádru je hodně hráčů, kteří prošli vítkovickou kabinou, kde jste dlouhá léta působil.  Jsou tato střetnutí pro vás něčím jiná než ostatní?

Neberu tato utkání jako v něčem zvláštní, je to pro mě zápas jako každý jiný. Tedy, pominu-li dlouhé únavné cestování. Cesta je nepříjemná, ale jako hráč Vítkovic jsem se hodně necestoval, tak to není pro mě nic nového.

Přijeli se již na vás bývalí spoluhráči podívat?

Přicestovali za mnou, když jsme hráli ve Frýdku-Místku.

V tabulce zatím dominují České Budějovice. Jsou i pro vás největším favoritem na vítězství v základní části?

I když jsme teď na jihu Čech vyhráli a ztrátu snížili, jsou Budějovice od nás „odskočené“. A dlouhodobě předvádějí nejlepší hokej. Na prvním místě jsou zaslouženě. Jsou tu však i další nepříjemní soupeři jako Jihlava nebo Slavia, se kterými se budeme „prát“ o přední příčky.

S jakým umístěním budete po základní části spokojeni?

Úplně se na umístění nedívám. Především bude záležet na tom, jak se nám bude v poslední čtvrtině dařit a v jakém rozpoložení půjdeme do vyřazovacích bojů. Na první příčku již asi nedosáhneme, a jestli skončíme druzí nebo třetí není podstatné.

Budete si chtít v závěru soutěže „vybírat“ nejschůdnějšího soupeře pro čtvrtfinále play-off?

Hovořím za sebe. Když vidím, jak je soutěž vyrovnaná, je úplně jedno koho „chytnete.“ Když se chceme posunout dále, tak si musíme poradit s každým!

Autor: (rc)


banner-in