Central Kladno Legenda Cafe bar Est. 2014 Badmintonové centrum v Kladně Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • SBF
  • SAMK
  • PRÁVNÍ PORADENSTVÍ PRO VEŘEJNOST

Šťastné vítězství nad nepříjemným Ústím

Středa, 28. Prosinec 2016 20:59

Klasický boj se rozpoutal mezi Rytíři Kladno a celkem Hokej Ústí nad Labem. Neoblíbený soupeř dlouho domácí trápil a nakonec muselo o vítězství Kladna rozhodnout až prodloužení v poměru 3:2.

hokej-top
Šťastné vítězství nad nepříjemným Ústí (Foto: Tomáš Kostečka)

Rytíři Kladno –   Hokej Ústí nad Labem   3 : 2 p.p.  (1:1 , 1:0, 0:1 – 1:0 )

Duel dvou týmů, která se střela v loňském čtvrtfinále ve kterém outsider vyřadil favorita, začal lépe pro hosty. Ton sice jako první se dostal před gólmana Soukupa, ale koncovka mu dělá v poslední době problémy. Naopak Severočechům stačilo jen dvacet vteřin přesilové hry, kdy centr první lajny Roubík s exkladenským Melkou ideálně nahráli nepokrytému obránci Vágnerovi, jenž prostřelil Hanuljaka. Vzápětí unikl hostující obraně znovu Ton, ale zakončení nezvládl. Vyrovnat mohl po pěkné individuální akci Přikryl, ale ústecký brankář se nenechal překvapit. Přesto stačili Rytíři do konce úvodní části srovnat a rovněž v početní výhodě. Burgerovu parádní nahrávku zužitkoval Jánský.

Také druhou část začali domácí brejkem, ale mladý Havlůj dopadl stejně jako jeho podstatně slavnější kolega Ton a Soukup jeho velkou šanci zlikvidoval. Ještě větší možnost měl Tůma, který byl ve vyložené příležitosti podražen. Následné trestné střílení proti loňskému spoluhráči Soukupovi nezvládl, protože bekhendovou kličku severočeský strážce svatyně přečetl. Nakonec mohli jít hosté znovu do vedení a dokonce v oslabení. Hrubici Tenkráta však Doležal neproměnil, když Hanuljak vytáhl parádní zákrok. Do druhé pauzy nakonec přece jen radostněji odcházeli svěřenci Pavla Patery. V další přesilovce si dala opět repete dvojice Burger a střelec Jánský.

V posledním dějství se hra přiostřila a trestná lavice byla v permanenci. Hra spíše upadla do průměru. Překvapivě hostující Slovan začal tahat za delší nitky. Odměnou mu bylo vyrovnání. Mladík Navarra překvapil zadovkou všechny včetně domácího gólmana. Rytíři vzápětí dostali obrovskou příležitost v podobě více než minutové přesilové hry pět na tři. Nesehráli ji však dobře, protože pouze dvakrát našli připravenou náruč Soukupa. Zápas tak dospěl do prodloužení. Vyřešeno bylo po tři čtvrtě minutě. Ton zatáhl puk nahrál Drtinovi, který propálil Soukupa.


Miroslav Mach ( Ústí nad Labem ): Za současné situace jsme spokojeni s bodem. Přežili jsme první třetinu, kdy domácí mohli zápas rozhodnout. Ve druhé části jsme byli o trochu lepší my, i když jsme prohrávali a závěr byl vyrovnaný. Prodloužení je loterie.

Jiří Kopecký (Kladno):  O vánoční přestávce jsme zapracovali především na aktivnějším bruslení, což se podařilo. Bohužel stále se však trápíme s koncovkou. Souhlasím s hodnocením svého trenérského kolegy. Z našeho pohledu, i když jsme bod ztratili, jsme na druhé straně rádi, že jsme předváděli lepší hokej než před Vánoci, i když jsme třeba vyhráli za tři body.


Branky:  17. Jánský (Burger, Kloz),  38. Jánský (Burger, Drtina), 50. Přikryl (Havlůj, Strnad), 61. Drtina (Ton) – 3. Vágner (Melka, Roubík), 52. Navarra (Moučka, Gengel),  Rozhodčí:  Smitka  –   Hejl Podrazil.  Vyloučení  3 :7 navíc Soukup (Ústí) 10 minut,  využití  2:1, oslabení:0:0. Diváci:  2522.

Sestava:  Hanuljak –  Drtina,  Hořava, Ptáček, Kehar, Růžička, Zelingr,   – Kloz, Burger, Tůma –  Jánský, Přikryl,  Strnad – Ton, Machač, Tenkrát –  Havlůj, Kubík,  Zikmund.

Autor: (rc)