Sk Kladno poslal s trojkou Úvaly domů

Sobota, 15. října 2016 14:21

Po nevydařeném zápase v Brozanech tentokráte fotbalisté SK Kladno předvedli podstatně lepší výkon, a proti překvapení soutěže, SK Úvaly, se prosadili jednoznačně 3:0.

fotbal-top-2-1-1-2
Sk Kladno poslal s trojkou Úvaly domů (Foto: KL)

SK Kladno – SK Úvaly   3 : 0  (1:0)

Již ve druhé minutě prošel kolem brankové čáry Kroutil, nahrál J. Procházkovi a jeho dorážku s vypětím všech sil vyrazil brankář Marek.  Ale ani zkušený gólman Úval nestačil o pět minut později na dorážku právě Kroutila. Nejdříve vypálil ostrou ránu ze 22m Tóth, úvalský gólman jeho střelu vyrazil před sebe, ale i v nelehké pozici zamířil kladenský kanonýr přesně k tyči. Hosté potvrzovali svoje velmi solidní postavení v tabulce, a tak přítomní diváci viděli velmi dobré představení z obou stran. Domácí byli aktivnější, hosté spoléhali na nebezpečné brejky, ale navrch měla defenzíva z obou stran. Zvýšit náskok mohl Tóth z trestného kopu, ale z ideální pozice na hranici velkého vápna, trefil jen hlavu jednoho z hostujících borců ve zdi.

Po změně stran se začala hra oboustranně nepřesně, i když Kladno drželo otěže zápasu ve svých rukách, potažmo nohách.  Vzrušení přinesla až po více než hodině hry rána Kroutila z otočky z hranice šestnáctky, kterou zastavilo bohužel břevno Markovy branky… O dvě minuty později však trestný kop Kaliny našel hlavu Pechra a domácí se ještě více uklidnili. Hostům nelze upřít následnou snahu, ale jejich umění končilo na šestnáctce a ani jednou neohrozili Tesaře v brance Kladna. Konečnou podobu výsledku dali střídající hráči. Krsek hezky pronikl do vápna soupeře, našel volného Nesládka, který neměl problém zamířit do prázdné branky.

„Museli jsme se poprat s dynamickým soupeřem. Provedli jsme změny v záloze, což se povedlo a rozhodující pro utkání byla koncovka, ve které jsme měli více kvality než soupeř,“ říká kouč Ivan Pihávek. „ Druhý poločas již tak aktivní z naší strany nebyl, ale Úvaly jsme k ničemu nepustili. Pokud se týká absence kapitána T. Procházky v sestavě. Vše jsme si v klidu vyříkali na pátečním tréninku, a Tomáš jako inteligentní člověk pochopil naše záměry. Na jeho postavení jako kapitána mužstva a aqsistenta trenéra se nic nemění.“

Branky:  7. Kroutil, 68. Pechr, 88. Nesládek..Rozhodčí: Melničuk – Tvrdík,  Hanyš. ŽK:  Pechr – Štěpánek. Diváci: 184..

Sestava:  Tesař –  Bartoš, Rada,Veselý, Kalina –  Štoncner (83. Bořík), Pechr, J. Procházka (89. Borák), Šíma (69. Krsek) –  Tóth – Kroutil (78. Nesládek)