• Nad Kladnem
  • SOU a SOŠ Kladno

Zikmund se stal hrdinou Rytířů, jeho góly zdolaly Kadaň

Pondělí, 26. září 2016 20:59

Vydřeného vítězství dosáhli hokejisté Kladna. Rytíři spíše vůlí přehráli nevyzpytatelnou SK Kadaň až po velkém boji 3:2, když po většinu zápasu dotahovali náskok soupeře.

hokej-top
Zikmund se stal hrdinou Rytířů, jeho góly zdolaly Kadaň (Foto: Tomáš Kostečka)

Rytíři Kladno – SK Kadaň 3 : 2 ( 1:2, 1:0, 1:0)

Poprvé se Rytíři mohli prosadit již ve třetí minutě, kdy Ton projel až před kadaňského brankáře Strmeně, ale mezeru mezi jeho betony nenašel. Naopak, Severočechům stačila první vážnější akce, kdy Osmíkovu ránu Cikánek vyrazil před sebe a nekrytý Černý z otočky otevřel skóre. Za dvě minuty bylo srovnáno a navíc jako přes kopírák, gólovou ránu z otočky měl na svědomí Zikmund. Kadaň, která nepatří mezi oblíbené soupeře Kladna, se znovu dostala do vedení. Osmík procedil puk mezi betony kladenského brankáře a domácí zase museli dohánět ztrátu. To se jim však do první přestávky nepodařilo.

Hosté hýřili aktivitou i ve druhé třetině a Cikánek se musel pořádně ohánět. Slibnou šanci na vyrovnání měli Středočeši při vyloučení Vrány. Výsledkem však byla pouze střela Burgera. Při hře pět na pět si na modré vyměnili puk obránci Repe s Matulou a posledně jmenovaný prostřelil Strmeně. Hra však příliš velký spád neměla, spíše se hrálo ve středu hřiště. Větší rozruch přinesly pouze početní výhody na jedné či druhé straně. Domácí mohl posunout do vedení kapitán Burger po chybě hostující obrany, ale jeho bombu hostující brankář vyrazil. Na druhé straně kontroval Hejcman, ale Cikánek předvedl výborný zákrok.

Ani úvod třetího pokračování moc krásy nepřinesl. Obě mužstva se snažila rozhodnout utkání ve svůj prospěch. Ovšem chyběla myšlenka a především více přesnosti při kombinaci. Blíže k vítězství byli kladenští hráči, když devět minut před koncem vystřelil od útočné modré bek Ulrych a teč Zikmunda skončila v síti. Ladislav Zikmund se tak stal ústřední postavou střetnutí, protože se podílel na všech třech gólech Kladna. Kadaň vrhla svoje síly do vyrovnání a necelou minutu před koncem začala hrát power – play. O výhodu se vak připravila vyloučením Trefného.

Pavel Patera (Kladno) : V úvodní části jsme byli jasně horší než Kadaň. Chyběl nám především pohyb. Probrali jsme se až v polovině utkání, kdy jsm,e začali předvádět hokej, který si od hráčů představujeme. V závěru jsme měli i štěstí. Musím přiznat, že tři body pro nás, jsou pro hosty dost kruté!

Jaroslav  Beck (Kadaň) : Druhý zápas za sebou venku, opět prohra o gól. Kladno má zkušenější hráče než my, ale rozhodující trefě předcházela individuální chyba našeho hráče. A Rytíři toho využili. Nemá cenu hodnotit náš výkon, když jsme  prohráli. Trochu náís sráží velká rotace hráčů, ale jsme farma, a s tím nelze nic dělat.

Branky: 9. Zikmund (Pekr, Cetkovský), 28. Matula (Repe, Zikmund), 51. Zikmund (Ulrych, Cetkovský) – 7. Černý ( Osmík, Veselý), 14. Osmík ( Veselý, Kůs) , Rozhodčí: Škrobák – Hejl, Podrazil.

Vyloučení 4:4, využití: 0:0, oslabení: 0:0. Diváci: 1722.

Sestava: Cikánek – Růžička, Hořava, Repe, Drtina, Ptáček, Ulrych, Matula – Ton, Burger, Tenktrát – Pekr, Machač, Tůma – Jánský, Přikryl, Strnad – Cetkovský, Kubík, Zikmund