ČSAD KLADNO Nad Kladnem Klapod

Střešovický Tatran byl nad síly kladenských Kanonýrů

Pondělí, 26. září 2016 08:30

Další převelice těžký zápas čekal florbalisty. Kanonýři Kladno přivítali dalšího „horkého“ favorita na zisk titulu, Tatran Střešovice. Přestože domácí bojovali, nakonec prohráli 3:8.

kanonyri-top

Kanonýři Kladno –  Tatran Střešovice   3:8  (0:3, 1:4, 2:1 )

Proti dalšímu favoritu Tipsport Superligy nastoupil v brance Kanonýrů Cmíral, ale v samém úvodu si na nedostatek práce nemohl stěžovat. Tatran hned od začátku si vytvořil tlak, ze kterého pramenily branky. Během prvních deseti minut hned tři. Nejdříve se prosadil ve druhé minutě Ullmann, o minutu později Svačinka a nakonec po souhře Ullmanna se Svobodou posledně jmenovaný. Domácí byli hodně otřeseni.

Nicméně po návratu z kabin začali velice aktivně. Nejdříve se před zkušeného gólmana Střešovic Kafku dvakrát prodral Soukup, ale koncovka mu nevyšla. Ale o chvíli později obránce Petrlík prakticky z poloviny hřiště prostřelil hostujícího brankáře, jenž měl zakrytý výhled. Zdálo se, že by Kanonýři mohli utkání zdramatizovat. Ale o čtyři minuty později dostal zápas do reality Slavík. Po této brance lehce zraněného Cmírala vystřídal Pech. Dvakrát vychytal hráče Tatranu, ale ve 32 minutě již byl krátký na dorážku Meliše. V následujících čtyřech minutách Střešovice přidaly další dvě branky zásluhou Slavíka a Komárka. Na nepříznivý stav reagoval domácí kouč Zahalka oddechovým časem.

I s velice nepříznivým stavem chtělo Kladno nadále bojovat. Výsledkem snahy byla branka T. Richtra. Za dalších třináct vteřin však Tatran přidává další pojistku, když na konci hezké kombinace byl nejlepší hráč zápasu Ullmann. Kanonýři však nerezignovali, chtěli výsledek několikráte upravit, ale v koncovce bohužel selhávali. Až v poslední minutě se to povedlo Nushartovi.

„V prvních dvou třetinách dominoval Tatran, protože jsme nestačili v osobních soubojích,“ dívá se za utkáním trenér Jan Zahalka. „Bohužel stále děláme velké individuální chyby, které top týmy dokáží okamžitě využít. Stále se adaptujeme na rychlejší a tvrdší soutěž. Jsem však spokojen se třetí dvacetiminzutovkou, ktertou jsme dokázali vyhrát, a mohl by to být impuls do dalších utkání. Teď nás čekají relativně lehčí Pardubice, ale v obou odehraných kolech výrazně potrápily jak Střešovice, tak Mladou Boleslav, a nečeká nás tak lehké utkání. “

Sestava: Cmíral (27. Pech) Petrlík, Holčák , Cvrček, Burian, O. Richtr, Blažek – Louvar, Přívara, Šťovíček – Nushart, Riebauer, Soukup – Klápa, T. Richtr,  Prošek.

Branky:  23. Petrlík (Louvar), 43. T. Richtr, 60. Nushart (Soukup) – 3. Ullmann (Deliš), 4. Svačinka (Řehoř), 10. Svoboda (Ullmann), 27. Slovák (Beneš), 32. Meliš (Deutsch), 35. Slovák (Řehoř), 36. Komárek (Ullmann), 43. Ullmann (Svoboda). Rozhodčí: Müller – Šedivý , vyloučení 0:0, využití: 1:1, oslabení 0:0. Diváci: 305.