Tři góly z první třetiny rozhodly o výhře Kladna

Sobota, 24. září 2016 20:37

Svěřenci Pavla Patery si dojeli pro tři body na sever Čech. Kladenští Rytíři zvítězili na ledě HC Most 2:4, když o svojí výhře prakticky rozhodli již po prvních dvaceti minutách.

hokej-top
Tři góly z první třetiny rozhodly o výhře Kladna (Foto: Kateřina Vacinová)

HC Most – Rytíři Kladno    2 : 4   ( 0:3, 1:1, 1:0 )

Lepší začátek si Rytíři nemohli přát. Již po deseti minutách hry vyhrávali 0:3! Nejdříve prakticky z první vážnější akce Tůma přihrál Kubíkovi, jenž poprvé nastoupil ve druhé lajně, a mladý kladenský centr ještě vylepšil vše ideální nahrávkou na Machače, jenž střílel do prázdné branky. O tři minuty později domácí Hora „vyrobil“ školáckou chybu, puk mu sebral Cetkovský a nedal domácímu gólmanu Pincovi, který řadu let chytal na Kladně, šanci. Za další dvě minuty si na dvakrát přihráli Přikryl s Burgerem a kladenský kapitán se nemýlil. Most se dlouho nemohl vzpamatovat ze šoku, neuspěl ani při početní výhodě a nakonec byl rád, že hororová třetina pro domácí skončila.

Na začátku druhé dvacetiminutovky hráli Severočeši další přesilovku. Tentokráte byli úspěšnější, když Smolka překonal Hanuljaka. Myšlenka na případný zvrat však pro Most hned vzápětí opět zhasla. Přestože měli domácí další přesilovku, udělali chybu při rozehrávce, za kterou pykali. Počtvrté Pince překonal Strnad. Most na stav reagoval změnou na brankářském postu. Do branky šel Spěšný. Hned se musel pořádně otáčet při oslabení svého týmu, ale uhájil čisté konto. To se mu povedlo i při samostatném úniku Kubíka a upevnil si tak sebevědomí.

Závěrečná část začala další velkou příležitostí pro Rytíře. V brejkové situaci ujel Tůma, ale i on „vyhořel“ na mosteckém brankáři, který vychytal v dorážce i Kubíka. Navýšit skóre mohl po dalším samostatném úniku Tenkrát, ale vítězem byl zase Spěšný. A přišel zákonitý trest. Hanzl doklepl puk po ráně Stříbrného a Severočeši rázem ožili i z toho důvodu, že hráli další přesilovku. Hostující defenzíva pracovala na jedničku a nepříjemnou situaci zvládla. Na druhé straně zvládl i Most hru v oslabení, když byl opět nepřekonatelný strážce domácí svatyně. Při plném počtu hráčů obou týmů, projel Stříbrný až před Hanuljaka, a i kladenský brankář prokázal velmi dobrou formu. V poslední pětiminutovce si Rytíři zkušeně hlídali výsledek a nepustili domácí do případného náporu.

Pavel Patera (Kladno): „O výsledku rozhodla první třetina. Paradoxně jsme v ní nebyli lepší, Most mohl kluidně vést 5:3, ale podržel nás skvělý Hanuljak. V dalším průběhu hry jsme naopak na ledě dominovali, měli hodně šancí, ale v koncovce jsme štěstí neměli. Jsem přesto rád, že z venku vezeme tři body.“

Branky:   24.  Smolka (Alinč), 47. Hanzl (Stříbrný)  –  4.  Machač (Kubík, Tůma),  8. Cetkovský, 10. Burger (Přikryl, Ptáček), 25. Strnad (Přikryl, Ulrych). Rozhodčí:  Jílek –  Belko, Šimka.  Vyloučení: 3: 4 využití: 1:0, oslabení: 0:1. Diváci:  1027.

Sestava:  Hanuljak –  Růžička, Hořava, Repe, Drtina, Ptáček, Ulrych, Matula   – Ton, Burger, Tenktrát –  Machač, Kubík, Tůma – Jánský, Přikryl, Strnad –  Cetkovský, Zikmund, Pekr.