• Nad Kladnem
  • SOU a SOŠ Kladno

Kladenští plavci si odváží osm finálových umístění

Úterý, 5. července 2016 10:00

Nabitá konkurence se sešla v Pardubicích, kde se uskutečnilo Letní mistrovství mužů a žen v plavání. Neztratili se v ní ani závodníci a závodnice z Kladna. Nejblíže medaili byl Martin Zikmund z Medúzy Kladno, který obsadil čtvrté místo na trati 100m motýlek a dále byl ještě ve finálových závodech pátý, a dvakrát šestý. Mezi osmičku nejlepších se probojovaly z Klubu sportovního plavání Kladno Adéla Doubnerová, jenž obsadila šesté a sedmé místo. Michaela Svobodová skončila rovněž sedmá a Karolína Kafková byla osmá.

plavani-top1
Kladenští plavci si odváží osm finálových umístění (Ilustrační foto: KL)

Martin Zikmund obsadil nepopulární „bramborovou“ pozici na 100m motýlek v čase 55,47 se ztrátou  1,13 vteřiny na třetí místo. Pátý skončil na 200m volný způsob 1:55,12 a šestou příčku obsadil na poloviční kraulařské trati 52,41 a také na padesátimetrové distanci 24,10. Adéla Doubnerová naplnila očekávání v obou polohových závodech. Na 200m se umístila šestá časem 2:26,29 a sedmá na dvojnásobné trati, když doplavala za 5:14,98. Velké příjemné překvapení připravila Michaela Svobodová, která v závodě na 100m motýlek byla sedmá 1:06,83. Úspěchem je i osmé místo Karolíny Kafkové, jenž obsadila v závodě na 200m polohový závod výkonem 2:34,41.

Zajímavá umístění dosáhli Kladeňáci i ve finálových závodech B. Matěj Pošmourný z Medúzy Kladno skončil šestý na 100m motýlek 59,59. Adéla Doubnerová se umístila druhá na 200m volný způsob 2:12,09 a pátá na 100m znak 1:09,87. Na druhém místě skončila i Lucie Pecušová na 200m znak 2:29,70 Věra Drdová byla třetí na 400m volný způsob 4:38,38, stejně jako Petr Balabán na 200m volný způsob 1:58,83. Třetí příčku si vyplavala i Michaela Svobodová v závodě na 200m motýlek 2:33,45 a k tomu ještě byla osmá na 200m polohový závod 2:40,34. Johana Jelínková byla čtvrtá na 200m prsa 2:44,60 a osmá na poloviční trati, když zaplavala hodnotu 1:16,31. Osmou příčku obsadila i Karolína Kafková  na 400m polohový závod 5:27,24. Parádní čas zaplaval i čtrnáctiletý Marek Souček, který v nejdelším závodě na 1500m volný způsob skončil dvanáctý v osobním rekordu 17.17,04.

Solidně si počínaly štafety. Dařilo se hlavně dívkám. Nejlepšího umístění dosáhly v závodě na 4 x 200m  polohový závod, kde v sestavě Doubnerová, Jelínková, Svobodová, Drdová obsadily šesté místo v čase 4:39,29. Na obou kraulařských tratích byly potom osmé. Na 4 x 100m zaplavalo čas 4:13, 68 kvarteto Drdová, Kafková, Svobodová, Doubnerová. Na 4 x  200m  se na čase  9:16,65. podílela čtveřice Doubnerová, Kafková, Svobodová Drdová. Na stejné distanci obsadila shodnou příčku i štafeta mužů ve složení Souček, Al Reyahi, Klíma a Balabán.

„Protože náš kádr je složen převážně z žáků a mladšího dorostu, tak pro naše závodníky byli prestižní šampionáty  v jejich kategoriích,“ hodnotí vystoupení předseda TJ „LaRS Kladno Slavomír Cirnfus. „Na našich nadějích bylo již patrné, že mistrovství dospělých je pro ně sice motivující, ale forma již jim klesala. I z tohoto důvodu však vystoupení považujeme za úspěšné. Čtyři finálová umístění jsou solidní a všechny tři, Adélka, Míša i Kája zaslouží absolutorium. Škoda, že se do nich nedostala Johanka Jelínková. Z chlapců se velmi dobře ukazoval Sami Al Reyahi a znovu výborný Marek Souček.“