• Nad Kladnem
  • SOU a SOŠ Kladno

Pět medailí pro Marka Součka

Pondělí, 27. června 2016 08:30

Nejmladší plavecké naděje KSP Kladno startovaly na Letním mistrovství České republiky staršího žactva v Ústí nad Labem a na Letním mistrovství ČR mladšího žactva v Brně. Na severu Čech se nejvíce dařilo podle očekávání Marku Součkovi, který si vyplaval zlato, tři stříbra a bronz. V moravské metropoli byla vidět Hana Krobová, která byla stříbrná na 200m znak.

soucek-top
Marek Souček (Foto: Slávek Cirnfus)

V ústeckém bazénu pořádně čeřil vodu Marek Souček zvláště na kraulařských tratích. Zvítězil na nejdelší distanci na 1500m volný způsob časem 17:23,65. Dále skončil druhý na 200m volný způsob 2:24,30 i na dvojnásobné trati 4:22,13 a ještě na 400m polohový závod 5:06,28, bronzový byl na 100m volný způsob 58,50 a ještě „bramboru“ v podobě čtvrté pozice docílil na 200m polohový závod 2:24,47. Z dívek byla nejlepší Sabina Pecušová. Pátou příčku obsadila v závodech na 400m polohový závod 5:30,87 a na 200m prsa 2:51,95. Šestá skončila na 200m polohový závod 2:37,25 a sedmá na 800m volný způsob 10:03,47.

V Brně, kde si dalo sraz mladší žactvo, byla velice úspěšná Hana Krobová. Skončila druhá na trati 200m znak časem 2:33,96, dále byla čtvrtá na 200m motýlek 2:46,16, pátá na 100m znak 1:15,20 a k tomu byla ještě šestá na 100m motýlek 1:16,38.

1. krimi

V poutech skončil muž, který si zapálil oheň u bytového domu v Kladně

2. krimi

Řidiči pozor! Prozradíme vám, kde v Kladně tento týden měří policie rychlost

3. pozvánka

„Silou proti rakovině“: Mistrovství České republiky v Logliftu bude hostit kladenské kino Sokol