• Nad Kladnem
  • SOU a SOŠ Kladno

Pětkrát atletické zlato z Třince pro Kladeňáky

Neděle, 26. června 2016 18:20

Na Mistrovství České republiky juniorů a dorostu v atletice v Třinci dosáhli mladí atleti AC Tepo Kladno hned na pět nejcennějších kovů.  Zlato si vezou sprinter Matěj Krsek, který v běhu na 200m vylepšil nejlepší letošní český dorostenecký výkon,  oštěpař Kryštof Hartman, chodec Vít Hlaváč, tyčkařka Nikola Pöschlová a štafeta dorostenců na 4 x 400m.

Krsek
Zlato si veze i sprinter Matěj Krsek (Ilustrační foto)

juniorské kategorii získali Kladeňáci zlato zásluhou chodce Víta Hlaváče, který jasně dominoval na trati 10 000m v čase 46.22,87 a navíc získal ještě bronz v běhu na 5000m 15:44,51. Na první příčku vystoupila i Nikola Pöschlová, která vyhrála skok o tyči výkonem 385 a na třetím místě skončila její sestra Sabina Pöschlová, která překonala hranici 365 a navíc byla ještě šestá ve výšce výkonem 167. Druhou pozici obsadil Matěj Fiala na 400m v čase 48,53. Čtvrtý byl Karel Hevessy v chůzi na 10 km 60:03,29 a finálové osmé místo zaznamenal Adam Litera v oštěpu, když hodil do vzdálenosti 49,93. Štafeta chlapců na 4 x 400m byla šestá ve složení Šimon, Šmíd, Herák, Fiala časem 3:24,53.

Mezi dorostenci zazářil hlavně Matěj Krsek, který zvítězil v závodě na 200m v čase 21,57, čímž vylepšil navíc dalším zlepšením limit na dorostenecké Mistrovství Evropy. Navíc si připsal i druhý zlatý kov za vítězství ve štafetě na 4 x 400m v čase 3:26,13, která běžela v kvartetu Jonák, Novák,. Sobotka, Krsek  Z prvního místa se radoval i oštěpař Kryštof Hartman, když vrhl oštěp do vzdálenosti 58,64. Stříbro vybojovala Bára Stýblová na 1500m 4:49, 12 a k tomu ještě přidala čtvrté místo v závodě na 3000m 10:21,22. Bronz získala Kristýna Tomanová v chůzi na 5000m 35:55,12. Na pátých místech skončili Vojtěch Novák v trojskoku 13, 32 a Markéta Schönpflugová v kladivu 46,32. Čtvrtá byla sprintérská štafeta chlapců na 4 x 100m, jenž v sestavě Kadlec, Kříž, Perenský, Krsek  zaběhla čas 43,69. Šestou pozici  pak vybojovaly dorostenky na 4 x 400m časem  4:02,85 v sestavě Slabochová, K. Schönpflugová, Rýdlová, Stýblová.

„Pochopitelně, že se ziskem deseti medailí jsme maximálně spokojeni,“ pochvaloval si předseda AC Tepo Kladno Jiří Klesnil. „ Zazářil především Matěj Krsek v novém osobním rekordu na 20m a výrazně pomohl k prvnímu místu i štafetě. Víťa Hlaváč získal rovněž dvě medaile. Mile překvapili Matěj Fiala výborným osobním  rekordem a ziskem stříbra a velkým překvapením je zlato Kryštofa Hartmana, přestože byl v tabulkách až třetí.  Vyzdvihnout musím i trenérku Hanku Větrovcovou, která výborně připravila svoje svěřence Matěje Krska, Vítka Hlaváče a Kristýnu Tomanovou a má tak podíl na pěti kovech.“