• Nad Kladnem
  • SOU a SOŠ Kladno

Mladé kladenské plavecké naděje se v konkurenci neztratily

Neděle, 22. května 2016 21:16

Poslední testy před červnovými republikovými šampionáty absolvovali plavci KSP Kladno. Starší startovali na Memoriálu Zdeňka Vaněčka v Ústí nad Labem, mladší žáctvo zase na Letním poháru Středočeského kraje žactva v Mladé Boleslavi. Z vítězství se radovali Marek Souček hned čtyřikrát, po dvou prvenstvích získali  Denis Borovka, Michaela Svobodová, Věra Drdová, Johana Jelínková a Adéla Doubnerová a jednou byla na nejvyšším stupínku i Pavla Jílková.

plavani-top

V padesátimetrovém bazénu v Ústí nad Labem zazářil především v kategorii do čtrnácti let Marek Souček. Vyhrál na tratích na 400m polohový závod 5:06,85, dále na 200m volný způsob 2:07,55 a také na 100m volný způsob 59,19 a na 400m volný způsob 4:24,14.  V této kategorii byli ještě v závodě na 100m motýlek na druhé pozici Vojtěch Dáňa časem 1::11,94 a Filip Müller třetí výkonem 1:12,46. V kategorii do šestnácti let  se vyhřívaly na nejvyšším stupínku Adéla Doubnerová  po vítězství na 100m volný způsob 1:00,49 a na 200m polohový závod 2:24,40. Věra Drdová byla nejlepší na tratích 50m volný způsob 29,28 a na 200m volný způsob 2:13,62. Michaela Svobodová dokázala být první na tratích 100m motýlek výkonem 1:06,65 a na 400m polohový závod 5:17,86, a navíc skončila ještě druhá na 200m polohový závod 2:31,26 a třetí na 200m volný způsob 2:16,68.  Konečně Johana Jelínková ovládla tratě na 100m prsa 1:17,72 a na 200m prsa 2:44,17 a k tomu byla stříbrná na 400m polohový závod 5:30,45 a třetí na poloviční trati časem 2:32,19. Poslední medailové umístění dosáhla Julie Kolmanová na trati 400m volný způsob, kde časem 5:09,99 obsadila druhou příčku.

Mladé Boleslavi se nejvíce dařilo jedenáctiletým Denisu Borovkovi a Pavle JílkovéBorovka ovládl závody na 100m znak 1:21,1 a na 20Om znak 2:55,6.  Na druhých příčkách byl na 400m volný způsob časem 5:23,1 a na 50m motýlek 35,7 a třetí byl na tratích 100m motýlek 1:18,1 a na 800m volný způsob 11:01,1.  Jílková zvítězila v závodě na 800m volný způsob 10:39,3. Stříbrnou pozici obsadila na 200m prsa 3:24,9 dále na 200m volný způsob 2:28,2 a na 400m volný způsob 5:11,4 a ještě byla bronzová na 100m volný způsob 1:09,0. Kristian Kameš skončil na druhé příčce v závodech na 100m prsa 1:38,1 a na dvojnásobné trati výkonem 3:28,6. Medailová místa, konkrétně třetí obsadila i Veronika Seidlová na znakařských tratích. Na 100m zaplavala čas 1:21,1 a na 200m potom 2:50,4. Jílková se Seidlovou měly zároveň hlavní zásluhu na umístění obou dívčích kladenských štafet.  Na 4 x 50m volný způsob skončil KSP Kladno druhý a na 4 x 50m polohový závod třetí

1. pozvánka

Zítra zahájí Kladenský zámek druhou část výstavy: Jiří Hanke- 50 let s fotografií

2. krimi

Strážníci v Kladně nalezli ukradené auto z Prahy, policie hledá svědky

3. krimi

Kladenský agresivní postrach žen skončil za mřížemi, pátrání bylo odvoláno

4. kultura

Celým rokem zaječím skokem, výstava ve Vlastivědném muzeu města Slaný začíná už zítra

5. kultura

Kladenský Majáles, studentská oslava jara, vypukne už zítra v bývalých kasárnách

6. krimi

V poutech skončil muž, který si zapálil oheň u bytového domu v Kladně

7. krimi

Řidiči pozor! Prozradíme vám, kde v Kladně tento týden měří policie rychlost

8. pozvánka

„Silou proti rakovině“: Mistrovství České republiky v Logliftu bude hostit kladenské kino Sokol