Mikuláš v Centralu Legenda Cafe bar Est. 2014 Badmintonové centrum v Kladně Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • SBF
  • SAMK
  • PRÁVNÍ PORADENSTVÍ PRO VEŘEJNOST

Kladenští sedmáci se již po patnácté zúčastnili soutěže O putovní pohár ředitele městské policie

Čtvrtek, 17. Září 2015 00:59

Ve středu dopoledne proběhl již 15. ročník soutěže žáků sedmých tříd kladenských základních škol o Putovní pohár ředitele městské policie. Boje se zúčastnilo patnáct čtyřčlenných smíšených družstev, která se spolu utkala ve středu ráno na Městském stadionu Sletiště.

pohar-mp-big
Kladenští sedmáci se již po patnácté zúčastnili soutěže O putovní pohár ředitele městské policie (Foto: KL)

Na účastníky čekaly různé disciplíny, rozmístěné na deseti stanovištích. Jednalo se o úkoly sportovní, vědomostní i dovednostní. „Jelikož se jedná o jubilejní 15. ročník, soutěž jsme obměnili a vytvořili nové disciplíny,“ prozradila mluvčí městské policie Markéta Fröhlichová. Děti musí například podle obrázků poznat určitá místa ve svém městě, nebo si vyzkoušet chůzi slepce, která spočívá v tom, že některý ze soutěžících má zavázané oči a další ho pomocí povelů naviguje trasou mezi stromy. Připravené bylo také poznávání dopravních značek, poznávání přísloví, ukrytých v piktogramech, což je těžší disciplína, dále základy typografie a střelba z paintballové pistole, tu jsme ponechali, protože je to disciplína velmi oblíbená,“ dodala Markéta.

Své stanoviště měl připravené také Český červený kříž a nechyběli ani hasiči. Soutěže se zúčastnilo 15 kladenských základních škol. Všichni soutěžící si odnesli nějakou cenu a na konci trasy, která vedla ze Sletiště ke Zvonečku, na kynologické cvičiště, pro ně bylo připravené občerstvení, včetně opékání buřtů.

První místo vybojovali žáci ze Základní školy Cyrila Boudy, druhé místo žáci ze Základní školy Moskevská a třetí byli sedmáci ze Základní školy Amálská.

Autor: Redakce