Central Kladno Legenda Cafe bar Est. 2014 Badmintonové centrum v Kladně Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • SBF
  • SAMK
  • PRÁVNÍ PORADENSTVÍ PRO VEŘEJNOST

Z Kadaně se Rytíři vracejí s prázdnou kapsou

Sobota, 12. Září 2015 20:36

Zakletý kadaňský led pro kladenské Rytíře stále trvá. Přestože v utkání vedli 2:0, nakonec prohráli 2:4, když hlavní příčinou byly hrubé chyby, které dělali hráči v defenzívě a nevyužívání brankových příležitostí.

SK Kadaň – Rytíři Kladno 4 : 2 (1:2, 1:0, 2:0)

DSCF8351-titulka
Ilustrační foto, autor: Jiří Hokův

Rytíři začali na neoblíbeném ledě, kde ještě nevyhráli náporem. Zatlačili domácí do obranné ulity a výsledkem bylo vyloučení kadaňského Havla. Již po 16 vteřinách se poprvé v sezóně gólově prosadil Bílek, když tvrdou ranou z úhlu prostřelil brankáře Hanuljaka. Následně začala serie vyloučených na obou stranách. Ve 13. min. hosté již vedli dvoubrankovým rozdílem, když Se prosadil zblízka Strnad. Ovšem pak přišla dvě vyloučení Kladeňáků během osmi vteřin a domácí po jedenácti vteřinách snížili zásluhou Mrázka. Strnad do konce úvodní části hry mohl získat pro Rytíře opět dvoubrankový náskok, ale svoji šanci nevyužil. Navíc se v 19. min zranil Mensator a nahradit ho musel Cikánek.

Po návratu ze šaten se týmy opět střídaly na trestných lavicích a v té chvíli byla hra hodně rozháraná. Po řadě nepřesností přišla nešťastná 33. min. pro Kladeňáky. Po zbytečné chybě v kladenské obraně se dostal k volnému puku Kůs a věděl si rady. Mohlo být ještě hůře. Při vlastní přesilovce se Rytíři dopustili další chyby a Chlouba s Tarokem ujížděli sami na Cikánka. Ten naštěstí zachoval klid a vyloženou příležitost domácích zlikvidoval.

V závěrečné části se domácí, i hosté snažili rozhodnout utkání. Blíže ke vstřelení branky byli hosté, ale Čurda nevyzrál na domácího gólmana. Následně šli domácí do čtyř a přišli rozhodující chvíle celého střetnutí. Po chybě v kladenských řadách ujel v oslabení Račuk a nedal Cikánkovi naději. A za půldruhé minuty bylo ještě hůře. Opět nedůslednost v hostujících řadách brejk 2: 1 a Tejnor do prázdné zvyšoval již na 4:2. Rytíři se nevzdali. V obrovském náporu musela Kadaň dvakrát po sobě faulovat a hosté hráli početní výhodu 5:3. Králem večera se však stal domácí gólman Hanuljak, který postupně vychytal Stacha, Bílka a Skuhravého! T6o byl konec kladenských nadějí, i když v samém závěru ještě hosté zkoušeli power – play. Kladno tak opět padlo na kadaňském ledě.

„Zápas se pro nás odvíjel velmi dobře. Brzy jsme vedli 2:0, komentuje utkání trenér Jindřich Lidický. „Domácí se ihned snížili a ve druhé třetině šťastně vyrovnali. Pak však přišla pasáž dvou našich velkých chyb a Kadaň se dostala do vedení 4:2, když třetí branku vsítila v oslabení. Mohli jsme zdramatizovat v závěru, kdy jsme hráli přesilovku 5:3, ale naše obrovské příležitosti vychytal Hanuljak. O tom, že máme problémy s koncovkou, víme a pracujeme na tom, ale jsem zklamán z hrubých chyb v defenzívě, které děláme.“

Branky: 13. Mrázek (Chlouba, Hejtman), 33. Kůs. (Havel, Račuk ), 51. Račuk, 53. Tejnor (Chlouba, Kůs) – 7. Bílek (Růžička, Stach), 12. Strnad (Stach). Rozhodčí: Petružálek – Rozlílek, Šmika. Vyloučení : 7: 5, navíc Chrpa 5 plus DKU – Zajíc 5 plus DKU, Růžička 10 min. využití::1:1, oslabení 1:0.. Diváci: 590.

Sestava: Mensator (19. Cikánek) – Růžička ,Gutvald, Kehar, Repe, Posmyk, Zajíc, Kolařík – Dvořáček, Skuhravý, Rudovský – Kindl, Stach, Bílek – Dalecký, Machač, Čurda – Redlich, Lukáč, Strnad

/rc/