Central Kladno Legenda Cafe bar Est. 2014 Badmintonové centrum v Kladně Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • SBF
  • SAMK
  • PRÁVNÍ PORADENSTVÍ PRO VEŘEJNOST

V souboji dvou bývalých extraligistů byl hrdinou Jan Rudovský

Středa, 9. Září 2015 22:34

Premiéra kladenského trenéra Jindřicha Lidického na lavičce Rytířů byla vítězná. Jeho svěřenci dokázali přehrát favorizovanou Slavii Praha 3 : 2 po samostatných nájezdech a kladenští fanoušci byli po delší době šťastní, protože viděli hokej, který by v určitých fázích snesl i extraligové parametry.

Rudovský vítězný gól
Vítězný gól Jana Rudovského: Foto: Jiří Hokův

Rytíři Kladno – Slavia Praha 3 : 2 p. (0:1, 2:1, 0:0 – 0:0)

Diváci ještě stáli dlouhou frontu na vstupenky, když rozhodčí Wagner hodil puk na led. Velice slušně zaplněná kladenská ČEZ aréna již téměř jásala, když se nová akvizice domácích, Dvořáček, protáhla až před gólmana Hyláka, ale ten prokázal bystrý postřeh. O chvíli později se již radovali Slavisté. Slovenská posila Jurík překonal z bezprostřední blízkosti Mensatora. V dalším průběhu byla hra neurovnaná, protože hráči více zahřívali trestnou lavici, než byli na ledě. Rytíři srovnali Stachem v poslední minutě úvodní části, ale jeho ostrá střela se nevešla do branky.

Během šesti minut druhé třetiny se však skóre obrátilo. Vyloučení Kolaříka ještě Pražané přežili bez úhony, ale v následném náporu však již Stach přece jen doklepl střelu Růžičky do odkryté části hostující klece. Za další čtyři minuty hrála Slavia přesilovku, ale tak špatně, že Kladno se snadno dostalo do vedení zásluhou nového kapitána Skuhravého. Gól v oslabení samozřejmě Kladno nastartoval a domácí se stále častěji tlačili před Hylákovu branku. Ten však odolával a vyznamenal se hlavně při brejku Machače. A znovu se naplnilo okřídlené nedáš – dostaneš. Prakticky z protiútoku vyrovnal z nenápadné akce Čermák.

Kdo bude slavit vítězství? To byla otázka na kterou nikdo nedokázal odpovědět. Obě mužstva se snažila strhnout výhru na svoji stranu. Centr druhé lajny Stach sice krásně projel celým kluzištěm až za slavistickou svatyni, ale nenašel pochopení u svých spoluhráčů. Na druhé straně se do přečíslení dostal T. Doležal, ovšem kladenského brankáře nepřekonal. Při vyloučení Čermáka sice Stachova řada udělala pěkný zámek, ale chyběla účinná střelba.

A protože i závěrečná kladenská početní výhoda vyšla naprázdno, přišlo prodloužení.

Jurík mohl v nastaveném čase přidat vítěznou trefu, ale Mensator zazářil. A tak došlo na penalty. První dva střelci Kindl na jedné a Čermák na druhé, byli úspěšní. Dvojice Bílek resp. Jurík neuspěla. Ve třetí sérii předvedl kladenský Rudovský ukázkový blafák, na který Slavista Markovič nedokázal odpovědět. Rytíři si tak připsali dva cenné body

David Čermák (Kladno): „V první třetině byla Slavia lepší a zaslouženě vedla. Od druhé části jsme zlepšili pohyb a v závěru to bylo o tom, kdo dá branku. Byli jsme šťastnější v penaltách, a proto jsme rádi za dva body. Zápas měl náboj a musel se líbit.“

Pavel Hynek (Slavia): „Na úvod sezóny to byl kvalitní hokej, v určitých pasážích měl hodně vysokou výkonnost. Začali jsme dobře, mohli vést více než 1:0. Pak jsme se nechali zbytečně vylučovat a Kladno se dostalo do hry. V závěrečné třetině mohli vyhrát oba celky. Za získaný bod jsme rádi.“

Branky: 22. Stach (D. Růžička), 26. Stach, rozh. nájezd Rudovský – 5. Jurík (T. Doležal, Knot), 34. Čermák (Pavlín). Rozhodčí: Wagner – Hej, Podrazil. Vyloučení : 6 : 9, bez využití:, oslabení 1:0.. Diváci: 3567.

Sestava: Mensator – Růžička ,Gutvald, Kehar, Repe, Posmyk, Zajíc, Kolařík – Dvořáček, Skuhravý, Rudovský –Kindl, Stach, Bílek – Dalecký, Machač, Horna – Redlich, Lukáč, Strnad.

(rc)