Sochorová válcovna TÁBORY NA LÉTO 2018 Legenda Cafe bar Est. 2014 Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO Lovkyně trendů Den zdraví Central Badmintonové centrum v Kladně Svatební videa
 • SBF
 • SAMK
 • Balada pro banditu

Jindřich Lidický: Postoupit do play – off a pak se uvidí…

Úterý, 8. Září 2015 14:57

Zítra to vypukne? Co? No přece 1. hokejová liga, ve které budou chtít být kladenští Rytíři úspěšnější než v loňské sezóně. Cílem je pochopitelně návrat po dvou letech do Tipsport extraligy. V žádném případě to nebude procházka růžovou zahradou. To si dobře uvědomuje i trenér Jindřich Lidický.

Lidický titulka
Jindřich Lidický, Foto: Kladenské listy

 

Když jsme spolu naposledy před měsícem hovořili, mluvil jste o možné variantě posil, například ze Sparty. V posledním utkání se objevil útočník David Dvořáček, ale jinak mužstvo zůstalo stejné. Jak jste spokojen s jeho kvalitou?

Zatím jsme dotáhli příchod Davida, s tím, že to není konečné slovo. Sparta se teď potýká s větší marodkou hlavně v obraně. Uvidíme, jak se jí budou hráči uzdravovat, a také záleží na tom, jak nastartujeme soutěž. Některé možnosti jsou stále v jednání. Pokud se týká dosavadního kádru, nějakou kvalitu má. Každý prvoligový trenér by si přál mít v mužstvu co nejvíce hráčů z extraligy, což ne vždy je reálné. Pohybujeme se v nějakých mezích, za které nemůžeme jít. K dispozici máme jak zkušené, tak mladé hráče.

Prubířským kamenem na sezónu byl Regionální pohár. Prozraďte která pozitiva, ale i negativa, jste si odnesl z těchto utkání?

Regionální pohár nám hlavně ukázal, co jsme předpokládali. Každý můžeme vyhrát, ale také prohrát! Pozitivní bylo, že hráči k zápasům přistupovali zodpovědně, snažili se. Ukázaly se některé dobré herní věci i v morálce. Bohužel na druhé straně jsme nedokázaly tyto vlastnosti pravidelně zopakovat. Bylo to jako na houpačce. Doufám, že v mistrovských utkáních se podaří pozitiva zopakovat.

Ve většině zápasů jste měli problémy s častým vylučováním, i když v závěru se stav zlepšil. Je to trvalý trend?

Na začátku jsme měli skutečně velké potíže s častými vyloučeními. S kluky jsme tyto situace probírali. Domluva pomohla, situace se hodně zlepšili. Přestali jsme dělat útočné fauly, omezili i zbytečné fauly. Na druhé straně jsme získávali patřičný respekt. Ale na dodržování disciplíny ještě jednou budeme před samotným startem apelovat.

Podívejme se na jednotlivé řady. Začněme gólmany. Jak jste spokojen s jejich výkonností a kdo bude na začátku jedničkou?

Kdo začne chytat, to prozradíme brankářům až dnes, v úterý. Mensatorovi i Cikánkovi vyšli výborné zápasy, na druhé straně byla utkání, která jim úplně nesedla. Ale do startu budou určitě stoprocentně připraveni.

Achillovou patou Kladna je již celou řadu let obrana. Jak bude podle vás obranná fáze vypadat?

Na defenzívu jsme se pečlivě zaměřovali, snažili se zavést do jejich her nové prvky. V některých zápasech se obraně dařilo, v jiných to bylo horší. Věřím, že hráči budou nadále zodpovědnější a zodpovědnější. Podle herního vývoje se budeme snažit napadat, jak ve středním, trak útočném pásmu, nebo naopak bránit obranné pásmo. Musím přiznat, že se to hráčům nedostává pod kůži lehko, ale pracujeme na zlepšení.

A přejdeme k útočníkům. V ofenzívě chybí několik let kanonýr. Přivedli jste Víťu Bílka. Měl by se stát střeleckou jedničkou?

Právě kvůli gólům jsme Víťu přivedli do Kladna. V Litoměřicích si velmi dobře rozuměl s Jardou Kallou. Zde na Kladně by měl roli nahrávače převzít David Stach, který také umí dobře zakončit. K nim jsme přidali Denise Kindla, jenž má jak dobrou rozehrávku, tak i střelu. To by měla být naše nejúdernější řada. Doufám, že se k nim přiřadí i další řady.

V loňské sezoně chtělo Kladno hrát jako New Jersey, a každý ví, jak to dopadlo. Herní styl, který jste nastolili, jste konzultovali i s majitelem klubu Jaromírem Jágrem?

Jarda přinesl určité poznatky, ale respektuje herní systém, který hrajeme. Není převzatý konkrétně od celku z NHL, spíše mix od více mužstev. Jarda se nám snaží spíše poradit na základě svých poznatků.

Až do posledních zápasů jste hodně „točili“ se sestavou. Víte, jak mužstvo nastoupí, nebo je ještě nějaká řada stále „otevřená“?

Žádné otazníky nemáme! Víme, který gólman, sedm obránců a dvanáct útočníků nastoupí ve středu proti Slavii. Může se stát, že v průběhu utkání stáhneme jednoho beka.

Kuloárově se mluvilo o spolupráci s Řisuty, účastníkem II. NHL, aby hráči, kteří nebudou nastupovat za Rytíře, byli herně vytíženi. Jak celá věc dopadla?

Spolupráci s Řisuty nastolil David Čermák (sportovní ředitel a asistent trenéra – pozn autora). Hráči, kteří nenastoupí za Kladno, budou pravidelně hrát za Řisuty a budou mít možnost ukázat, že si zaslouží bojovat o místo v sestavě. Mladší hráči budou hrát za juniory, a tak celý kádr bude mít herní zátěž.

Jak vidíte reálné postupové ambice?

Stanovili jsme si postupné cíle. Základní je postup do play – off ! Pak jsou další dva. Necháme se překvapit, co sezona přinese. Moudřejší budeme po pěti, šesti kolech…

Kdo by měly být největší konkurenti?

Určitě Slavia Praha. Spadla z extraligy, doplnila mužstva a bude se chtít okamžitě vrátit. Dále České Budějovice. Dvakrát jsme s nimi hráli v rámci Regionálního poháru a dvakrát neuspěli. Mají zkušený tým s celkem dvanácti hráči z extraligy. V závěru zmíněného turnaje hrála výborně i Jihlava, porazila jak nás, tak Budějky. Zatím vůbec neznámé moravská mužstva, kde se mění mužstvo třeba každý týden. Ale na druhé straně mě nepřekvapí, než že všechno bude úplně jinak.

Jdete do své premiérové sezony jako trenér týmu dospělých. S čím bude Jindřich Lidický spokojen?

Postoupit do play – off a pak se uvidí… Pak bude nutné dostat se ve vyřazovací části do finále a pak čeká nevyzpytatelná baráž. Jestli si někdo myslí, že proplujeme soutěží jako nůž máslem, tak tomu v žádném případě nebude!!! Soutěž bude nesmírně vyrovnaná. Bude to obdobné, jako když jsem loni trénoval mužstvo v extralize juniorů.

 

(rc)

 


 1. rozhovor

  Karel Šíp: S Náhlovským přivezeme do Kladna premiéru

 2. pozvánka

  Čarodějnice na Mayrovce zaručují bohatý doprovodný program

 3. video

  VIDEO: By The Way si do Kladna odskočili z úspěšného turné

 4. pozvánka

  Kino Hutník čeká ve čtvrtek premiéra filmu Avengers: Infinity War

 5. foto

  FOTO: Rybník ve Velké Dobré září novotou

 6. krimi

  Žena naletěla na internetu podvodníkovi, není jeho první obětí

 7. rozhovor

  Rozhovor s Miroslavem Dvořáčkem o kladenské cévní chirurgii

 8. pozvánka

  Znáte historii Poldihausu? Sládečkovo vlastivědné muzeum zve na přednášku

 9. foto

  Kladno čeká další dopravní komplikace, silnice k Buštěhradu je částečně uzavřena

 10. foto

  FOTO: V sobotu se vydalo několik desítek lidí na Cestičku k Mayrovce

 11. krimi

  Stalo se na Kladensku: Vloupání v Dubí a opilí mladiství

 12. zprávy

  V neděli zemřela Hana Bušková, přeživší lidické dítě

 13. krimi

  Řidič pod vlivem se v Libušíně pokusil uplatit policisty, hrozí mu vězení

 14. foto

  FOTO: Halina Pawlowská přivezla do kladenského kulturáku show „Chuť do života“

 15. krimi

  Strážníci v Kladně zadrželi mladíka, který utekl z výchovného ústavu

 16. pozvánka

  Do kladenské městské knihovny se nastěhuje módní policie první republiky

 17. krimi

  Účastník nehody u Unhoště křivě obvinil policisty, hrozí mu vězení

 18. video

  VIDEOREPORTÁŽ: V Libušíně řinčela zbroj rytířů, přišly se podívat tisíce lidí

 19. krimi

  Prozradíme vám, kde v Kladně tento týden měří policie rychlost

 20. pozvánka

  Na co se můžete tento týden těšit v kladenském kině Hutník