Central Kladno Legenda Cafe bar Est. 2014 Badmintonové centrum v Kladně Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • SBF
  • SAMK
  • PRÁVNÍ PORADENSTVÍ PRO VEŘEJNOST

Ze severních Čech se vracejí Rytíři s prázdnou

Úterý, 11. Srpen 2015 21:07

Ani na druhý pokus se nepovedlo Rytířům zvítězit na hřišti soupeře. Po porážce v Plzni prohráli i v Ústí n. L., tentokráte 1:3. Příčinou prohry byla hlavně slabá střelecká potence.

Ze severních Čech se vracejí Rytíři s prázdnou (Ilustrační foto: KL)

HC Slovan Ústí n. L. – Rytíři Kladno 3 : 1 ( 2 :0, 0:0, 1:1)

Úvodní část hry Rytířům vůbec nevyšla. Po oboustranně nervózním začátku, způsobeném vyloučením na obou stranách, se začali prosazovat domácí. Příležitost Kloze, který zkoušel štěstí letos právě na Kladně, gólman Cikánek ještě zlikvidoval. Přišla však pro hosty nešťastná 13. min, kdy exkladenský Kuchler uvolnil Tůmu a ten se již nemýlil. Branka Slovan pořádně nabudila. Během minuty znovu Tůma a pak ještě Kurka nastřelili horní tyč Cikánkovi svatyně… V samém závěru Rytíři inkasovali při vlastní početní výhodě, kdy jim ujel Roubík a loňský nejlepší střelec 1.ligy si zkušeně s kladenským brankářem poradil.

V první třetině jsme sice domácí přestříleli, ale vyrobili jsme dvě hrubé chyby, za které jsme pykali,“ konstatuje trenér Jindřich Lidický.

V prostřední dvacetiminutovce se hosté pokusili o zvrat. Severočeši bránili svůj náskok, vybudovaný v první třetině. Rytíři sice více zaměstnávali brankáře Volkeho, ale ten dokázal všechny náznaky šancí vychytat.

V této etapě zápasu jsme zpřesnili hru, přitlačili domácí do jejich obranné třetiny, ale Volke chytal výborně,“ hodnotí kladenský kouč.

Po druhé přestávce se dostal do šance ústecký Navarra, ale zvýšit náskok svého týmu se mu nepodařilo. Kladenskému týmu se nakonec přece jen podařilo gólově prosadit, když Dalecký objel Volkeho branku a zasunul puk k tyči. Hosté ještě více zvýšili obrátky a autor branky Dalecký, měl velkou šanci dokonce vyrovnat, ale ústecký brankář se zaskvěl. V poslední minutě Rytíři sáhli k power – play, ale nebyli úspěšní. Naopak Roubík jim ujel a střelou do prázdné klece stanovil konečné skóre.

I ve třetí části jsme byli lepší než domácí. Po vstřelené brance jsme měli několik možností na vyrovnání, ale efekt byl nulový, navíc jsme se nechali zbytečně vylučovat. Pokud hodnotím zápas celkově, tak až na první třetinu, kterou jsme prospali, tak ve zbývajících dvou dvacetiminutovkách šel náš výkon nahoru, ale shořeli jsme na koncovce. V sestavě se objevil Rus Andrej Berlev, který je u nás na zkoušce do konce týdne,“ uzavírá komentář Jindřich Lidický.

Branky: 13. Tůma (Kuchler, Vágner), 20. Roubík, 60. Roubík (Tůma, Kuchler) – 51. Dalecký (Stach).

Sestava: Cikánek – Repe, Kolařík, Růžička, Kehar, Posmyk, Potechin, Matula – Dalecký, Skuhravý, Rudovský – Miura,Stach, Bílek – Redlich, Lukáč, Čurda – Šilhavý, Machač, Berlev – Hrabík

.

Autor: (rc)

.