Podzimní koncerty Legenda Cafe bar Est. 2014 Badmintonové centrum v Kladně Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO Pettersson
  • SBF
  • J.A.R

Čtvrtek, 6. Srpen 2015 21:49

Cenný skalp si připsali Rytíři Kladno, když v dalším přípravném utkání zdolali extraligovou Plzeň 5:3. O výsledku prakticky rozhodli během úvodních třinácti minut, kdy gólman Machovský musel čtyřikrát tahat puk ze své branky.

Z plzeňského kolotoče Rytíři nakonec nespadli (Foto: Anne-Nicolette Vacinová – KL)

Rytíři Kladno – HC Škoda Plzeň 5:3 (4:1, 0:1, 1:1)

Trenér Jindřich Lidický dal příležitost nejsilnější možné sestavě, kterou má v současnosti k dispozici, chyběli jen nemocní a zranění Horna, Radovský a Strnad. Osud utkání se naplnil od 2. do 13. minuty, kdy Kladeňáci Západočechům nastříleli čtyři góly. Vše načal bombou Růžička, potom se ve skrumáži prosadil Lukáč. Úvodní přesilovku využil střelou do odkryté branky Bílek a nakonec skvostnou desetiminutovku zakončil Daleký. V té chvíli by hosté určitě nejraději ujížděli po dálnici D5 zpět domů. Přesto v závěru se i oni prosadili při početní výhodě, kdy svého bývalého spoluhráče Mensatora, který poprvé nastoupil za Kladno, pokořil Indrák.

Po první třetině určitě v kabině hostí nebyla poklidná atmosféra a na led vyjela jiná Plzeň. Herní projev se obracel, ale na hokejkách obou týmů bylo hodně nepřesnosti. Domácí se logicky více zaměřili na defenzívu a zdálo se, že druhou část přečkají bez úhony. Pouhých devět sekund před zahoukáním sirény však vstřelil kontaktní gól Johnson.

V poslední části si Skuhravý a spol. museli připadat jako na kolotoči. V té době se přece jen výrazně projevil rozdíl soutěží. Hned na začátku se trefil Kubalík, a protože Rytíři nestíhali a museli faulovat, automaticky se Škoda dostala do tlaku. Mensator však neustále za pomoci obránců i útočníků odolával, a tak se plzeňský kolotoč nakonec zastavil. V samém závěru Plzeň, ve snaze vyrovnat, však dvakrát faulovala a v době její power – play ujela dvojice Bílek – Kindl a posledně jmenovaný pečetil výsledek ve prospěch domácích.

Jindřich Lidický: „Zápas jsme rozhodli v první třetině, kdy se nám dařila koncovka a prosadili jsme se i v přesilovce. Postupem doby se hra vyrovnala a ve třetí části nás Škoda dostala pod velký tlak. Nakonec jsme odolali a dali branku do prázdné klece.“

Branky: 2. Růžička (Kindl), 9. Lukáč ( Čurda, Redlich), 10. Bílek (Kindl, Růžička), 13. Daleký (Skuhravý, Stach), 60. Kindl (Bílek, Hořava) – 17. Indrák ( Sýkora, Půlpán), 40. Johnson (Bližňák), 42. Kubalík (Lev, Poletin)

Sestava: Mensator – Růžička, Kehar, Posmyk, Hořava, Repe, Gutwald – Dalecký, Skuhravý, Machač – Kindl, Stach, Bílek – Redlich, Lukáč, Čurda – Šilhavý, Janeček, Kružík.