Sochorová válcovna Legenda Cafe bar Est. 2014 Noc Válečníků Okoř se šťávou Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO Šampiónem v Central Kladno 2 Central Kladno Badmintonové centrum v Kladně Svatební videa
  • SBF
  • Balada pro banditu

Úterý, 4. Srpen 2015 21:15

Omlazený celek kladenských Rytířů se pořádně nadřel, aby přemohl odpor ústeckého Slovanu. O vítězství 3:2 se zasloužil hlavně obránce Marek Posmyk, který dvěma nádhernými střelami od modré v poslední třetině, si možná řekl o kontrakt.

Rytíři Kladno - HC Slovan Ústí nad Labem 3 : 2 (Foto: Anne-Nicolette Vacinová – KL)

Rytíři Kladno – HC Slovan Ústí nad Labem 3 : 2 (1:1, 0:0, 2:1 )

Domácí začali velice aktivně a hlavně první útok Kindl – Stach – Bílek byl pořádně vidět. A již ve třetí minutě se rozsvítilo světlo za zády hostujícího gólmana Soukupa. Stach našel mezi kruhy a Bílek slavil svůj první gól po návratu do Kladna. Hosté však našli brzkou odpověď po minutě. Gengel, který zkoušel rovněž štěstí na Kladně ukázkovým bekhendem, zavěsil pod horní tyč Švihálkovy svatyně. Góly zápasu pomohly a do šancí se dostávala obě mužstva. Stach si vymlátil zuby na hostujícím gólmanovi, velkou příležitost promarnili i hosté, kteří v oslabení jeli tři na jednoho.

V první třetině jsme si sice vytvořili tlak, tlačili se do zakončení, ale hosté velice dobře bránili, což jsme očekávali,“ hodnotí trenér Jindřich Lidický.

Druhá dvacetiminutovka připomínala velkou nudu, blíže k vedoucímu gólu měl Slovan. „Absolutně jsme se nedokázali prosadit. Soupeř se ještě více zatáhl a nepustil nás do jejich obranného pásma,“ říká kladenský kouč.

Obrat přinesla závěrečná část. Rytíři se opět pustili s vervou do svého soka. A zvláště se ve velmi dobrém světle ukázal Marek Posmyk. Ve 46 minutě napřáhl od modré a puk skončil v síti. Ovšem za chvíli bylo znovu srovnáno, když se podobně trefil ústecký Brož. Rytíři se však nenechali zviklat. Centr první řady Stach našel ideálně znovu Posmyka a jeho projektil skončil v šibenici!

Zvýšili jsme tlak, ze kterého vykrystalizovaly dva góly. Ale na druhé straně jsme se nechali dvakrát zbytečně vyloučit. Slovan byl dobrým soupeřem s kompaktní obranou, která nám dělala potíže,“ říká na závěr nový kladenský trenér.

Ten se nebál nasadit do zápasu patnáctiletého Matyáše Zelingra !!! „Matyáš odehrál velmi dobrý zápas. Hrál v klidu, nebál se udělat ani individuální akce. Určitě na svůj věk je velice nadaný.“

Branky: 3. Bílek ( Stach), 46. Posmyk, 54. Posmyk (Stach, Bílek) – 4. Gengel (Baránek), 48. Brož (Baránek)

Sestava: Švihálek – Růžička, Kehar, Gutwald,P. Hořava, Posmyk, Potechin, Zelingr – Kindl, Stach, Bílek – Šilhavý, Machač, Čurda – Redlich, Lukáč, Dalecký – Miura, Havlůj, Kružík – Janeček.