BURGER KING KLADNO Sochorová válcovna Legenda Cafe bar Est. 2014 NÁBOR K POLICII
ČSAD KLADNO CENTRAL KLADNO RETRO PLES Badmintonové centrum v Kladně Svatební videa
  • SBF
  • SAMK
  • PRÁVNÍ PORADENSTVÍ PRO VEŘEJNOST

Nabídku jsem vůbec nečekal, říká Jindřich Lidický

Středa, 5. Srpen 2015 00:04

Po půldruhém roce se v horkém křesle kladenských hokejistů znovu objevil Kladeňák. Odvolaného Jiřího Čelanského vystřídal úspěšný mládežnický trenér Rytířů Jindřich Lidický.

Nabídku jsem vůbec nečekal, říká Jindřich Lidický (Foto: Anne-Nicolette Vacinová – KL)

Když se na Kladně řekne Jindřich Lidický, tak střední a starší generace si okamžitě vzpomene na vašeho otce, který v šedesátých letech minulého století „válel“ ve slavném útoku Vimr – Karas – Lidický. Váš otec byl také trenérem, ale nikdy ne A týmu Kladna. Dovedete si představit, co by vám k vašemu angažování řekl, kdyby ještě žil?

Opravdu nevím, co by mi řekl. Netuším, radši nebudu říkat nic…

Ani v náznaku nedovedete posoudit, jestli by vás pochválil nebo vám naopak vynadal?

Ani jedno, ani druhé. Asi by konstatoval, ať svoji práci dělám na doraz a jak nejlíp umím. A abych odvedl vše ku prospěchu hokeje.

Když přišla nabídka na vedení Rytířů, bylo to pro vás překvapení, nebo jste si nepomyslel, že by taková příležitost mohla vůbec kdy přijít?

Upřímně, nepočítal jsem s ní vůbec. Byl jsem velmi překvapený. Vždy jsem si myslel, že zůstanu u mládeže, protože jsem se považoval a stále považuji za mládežnického kouče, kde dlouho působím. Na druhé straně taková nabídka se nedala odmítnout a důvěra mě potěšila. Řekl jsem si, že je to příležitost, která se již nikdy nemusí opakovat.

Málokdo o vás ví, že jste se jako trenér žáků 9. třídy dvakrát stal mistrem České republiky. Je někdo z vašich tehdejších svěřenců v dnešním kádru?

První titul jsme získali v roce 1997 a tehdy zde hráli, co si pamatuji, Víťa Bílek nebo Michal Petrák. Druhé prvenství jsme dobyli v roce 2007 a zde nastupoval Jirka Kala. Možná, že jsem na někoho zapomněl, tak se dodatečně omlouvám. Další hráči působí v jiných klubech, ať již v rámci naší extraligy, v Evropě nebo v NHL, jako Jirka Sekáč.

Uplatnil jste při přípravě některé prvky, které se osvědčily třeba u juniorů?

Co se týká třeba běhání, tak máme vypracované plány od atletů, to se dalo s úpravami využít i nyní. V principu se příprava od juniorů moc nelišila.


Čtěte také:

FOTO: Posmykovy krásné navštívenky rozhodly o výhře Rytířů


Na led jste vyjeli se třiceti devíti hráči. Postupně kádr redukujete. Proč trénujete ve dvou skupinách?

Chceme, aby všichni byli v plném zápřahu. Trénují s námi kluci z NHL. Jarda Jágr je jasný, dále Tomáš Plekanec a Radko Gudas, takže je to motivace a inspirace i pro ostatní. Navíc chceme do procesu zapojit co nejvíce juniorů. Kdyby nás najednou trénovalo třeba dvacet pět, neměl by trénink patřičný náboj. Ve druhé, odpolední fázi trénuje již najednou všech pět lajn, kde zkoušíme herní a taktické prvky, co se týká nejen taktiky, ale i zodpovědnosti a obětavosti.

V kádru zatím došlo k malým změnám. Nově přišli Mensator, Repe, Bílek, Skuhravý, brzy se objeví Kanaďan Nasch. Jak to vypadá s Davidem Růžičkou a Petrem Tenkrátem?

O Davidovi se jedná, pokud vím, je pro něho smlouva rozjednaná. O Petrovi nic konkrétního nevím. Od letní přípravy se s námi nepřipravuje.

V přípravných zápasech vás čeká pouze jeden soupeř z extraligy, Plzeň. Proč?

Zápasy již byly předjednané. Extraligové týmy raději hrají mezi sebou, zápasy s první ligou nejsou pro ně přínosem. Navíc šest celků hraje Ligu mistrů.

Na druhé straně hrajete Regionální pohár s Jihlavou, Třebíči a Českým i Budějovicemi.

Není zbytečný přepych cestovat za „přáteláky“ dvě stě až dvě stě padesát kilometrů?

Regionální pohár je pro nás zajímavý tím, že nás čekají střetnutí se třemi předními celky 1. ligy. Bude se cestovat daleko, ale věřím, že to bude užitečná konfrontace.

Co čekáte od těchto zápasů?

Teď je ještě doba hledání, ale do Regionálního poháru bychom chtěli mít již základní kostru týmu včetně Nasche. V utkáních se již zaměříme na taktické prvky, definitivní složení jednotlivých řad atd. Případně může dojít i k doplnění kádru, ale to je zatím ve hvězdách…

.

Autor: (rc)

.