Legenda Cafe bar Est. 2014 Badmintonové centrum v Kladně Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO Kadeřnictví Central Central Kladno
  • SBF
  • SAMK
  • JAZZOVÝ PODVEČER BORY KŘÍŽE

FOTO/VIDEO: Víkend na kladenském Sletišti patřil běžcům z celé Evropy

Pondělí, 3. Srpen 2015 00:05

Od pátku do neděle probíhal na kladenském Sletišti běžecký ultraběh, který pořádal Sri Chinmoy Marathon Team. Ten organizuje podobné závody po celém světě.

Víkend na kladenském Sletišti patřil běžcům z celé Evropy (Foto: KL)

V Čechách a na Slovensku pořádá Sri Chinmoy Marathon Team každoročně kolem padesáti běhů, z nichž nejdelší je závod na 24 a 48 hodin, který se koná pravidelně v Kladně na Sletišti. Letos se na závody přihlásilo 113 běžců z 11 zemí Evropy. Závod pořádá Sri Chinmoy Marathon Team společně s kladenskými atlety a to již 16 let.

Příprava na běh na 48 hodin

V pátek v poledne začal 48 hodinový závod a v sobotu v poledne závod 24 hodinový, který je zároveň Mistrovstvím České republiky. Na to, jak běžci během dlouhého závodu odpočívají, jsme se zeptali technického ředitele Jaroslava Rosy. „Záleží na každém z běžců, kolik toho během závodu naspí a naběhá. K dispozici je tělocvična, kde si mohou odpočinout a závodníci zde mají také postavené vlastní stany. Pro všechny je zde připravená naše bohatě vybavená občerstvovací stanice,“prozradil Jaroslav Rosa.

Vítězem běhu na 48 hodin se stal Ivan Máčaj ze Slovenska, který uběhl 355 kilometrů, závod na 24 hodin vyhrál Ital Nicola Leonelli se svými 230 kilometry. Mistrem České republiky se stal Radek Bruner, jenž zvládl 222 kilometrů. V kategorii žen se českou mistryní stala Markéta Gruberová, která dokázala zdolat 199 kilometrů.


Klikněte na obrázek pro přehrání videa


24 hodinový závod – ten je zároveň Mistrovstvím České republiky

Autor: Mediální agentura Kladno

.