• Nad Kladnem
  • SOU a SOŠ Kladno

Kladno v první přípravě podlehlo Plzni 1:3

Středa, 29. července 2015 00:01

Hokejisté Kladna hráli v prvním přípravném duelu vyrovnanou partii s extraligovou Plzní, nakonec ale na ledě Západočechů podlehli 1:3. Gól Rytířů vstřelil po nahrávce Davida Stacha útočník Denis Kindl, o vítězný gól škodovky se postaral ještě vloni kladenský hráč Tomáš Pitule. Dva góly domácích vstřelil Michal Poletín.

Kladno v první přípravě podlehlo Plzni 1:3 (Foto: Rytiři Kladno)

Úvod zvládli lépe domácí, kteří šli rychle do vedení. O první gól utkání a zároveň sezony se postaral už ve třetí minutě při přesilové hře plzeňský útočník Michal Poletín – 1:0. Rytíři se museli v krátkém sledu bránit i při vyloučení Davida Stacha, skóre se ovšem neměnilo. V sedmé minutě toužil po vyrovnání Josef Zajíc, jeho střela bohužel orazítkovala jen tyč.

Ve druhé třetině byly vidět šance na obou stranách a oba gólmani se několikrát vyznamenali. Spolehlivě chytající Lukáš Cikánek, který v Plzni zažil obnovenou premiéru v kladenském dresu, kapituloval až v sedmatřicáté minutě, kdy na něj vyzrál ještě vloni kladenský hráč Tomáš Pitule – 2:0.

Rytíři se nevzdali a vzali si slovo ihned po druhé přestávce. V čase 41:04 se předvedl druhý útok a po kombinaci Bílka se Stachem snížil Denis Kindl – 2:1. Velkou šanci na vyrovnání měl Jan Rudovský, kterého vyslal nádherným pasem do samostatného úniku obránce Martin Kehar, vynikající gólman Plzně Polívka ale Rudovského blafák zneškodnil. Kladenští trenéři zkusili v závěru utkání hru bez brankáře, při níž definitivně rozhodl o výhře indiánů svou druhou trefou Michal Poletín – 3:1.

HC Škoda Plzeň – Rytíři Kladno 3:1 (1:0, 1:0, 1:1)

Branky a nahrávky: 3. Poletín (Preisinger, Indrák), 37. Pitule, 60. Poletín (Preisinger) – 42. Kindl (Stach, Bílek). Rozhodčí: Svoboda – Šindler, Brejcha. Vyloučení: 2:6. Využití: 2:0. Diváci: 363. Střely na branku: 38:50.

HC Škoda Plzeň: Polívka (Machovský) – Sklenička, Andrlík, Chalupa, Walter, Marcel, Holý – Poletín, Preisinger, Indrák, Kubalík, Kracík „C“, Kepka, Matějka, Pitule, Beran, Michel, Suchý, Krliš. Trenéři: Michal Straka, Ladislav Čihák a Jaroslav Špaček.

Rytíři Kladno: Cikánek (Švihálek) – Růžička, Kehar, Repe, Hořava P., Posmyk, Zajíc (21. – 40. Potěchin) – Rudovský, Skuhravý „C“, Dalecký – Bílek, Stach, Kindl – Horna, Petrák, Čurda – Strnad (od 21. Kloz), Lukáč, Redlich. Trenéři: Jindřich Lidický a David Čermák.

Trenéři po zápase

Michal Straka (HC Škoda Plzeň): Já si myslím, že každé vítězství je cenné. Mladé mužstvo bylo dvě třetiny slušné, ve třetí se ale trochu zatáhlo a oni nás výrazně přestříleli. Já musím Patrika Polívku pochválit, že nás podržel a vychytal to. Něco nám to ukázalo, ale pořád je to jen začátek. Ještě teď máme dva zápasy, teprve v sobotu uvidíme, koho si necháme a koho pošleme na farmu do Klatov. Ale jak říkám, každé vítězství je důležité a dobré.

Jindřich Lidický (Rytíři Kladno): Při hře 5 na 5 to podle mě bylo vyrovnané, domácí rozhodli v přesilovkách. My jsme dělali zbytečné fauly, když jsme v některých fázích přestali bruslit. Jinak to bylo vyrovnané utkání a oba gólmani chytali velmi dobře. Velice slušně zahrála například obranná dvojice Posmyk – Zajíc. Václav Skuhravý splnil to, co jsme od něj očekávali – bojoval, tlačil se před branku a vyhrával buly.

6. krimi

Kontroly rychlosti, technického stavu vozidel a předpisů všeobecně, budou pokračovat

7. zprávy

V Kladně trhy pokračují opět ve středu, ve Slaném budou mít premiéru 19. dubna

8. zprávy

Dokument o přírodě Arizony má po premiéře, Zoopark zájezd měl svého člověka v expedici

9. pozvánka

Spousta zábavy pro malé i velké, to bude tradiční pálení Čarodějnic na Mayrau

10. zprávy

Městská policie Slaný hledá nové kolegy

11. zprávy

Přes bariéry s policií, akce na podporu handikepovaných osob se tentokrát konala na Stochově

12. sport

Royal Fitness se postará nejen o Vaši postavu

13. zprávy

Kladenští šachisté uhájili druhou ligu

14. sport

Kanonýři Kladno vstupují po osmi letech zpět do superligy, poslali Buldoky domu po výsledku 4 :2