Legenda Cafe bar Est. 2014 Badmintonové centrum v Kladně Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO Kadeřnictví Central Central Kladno
  • SBF
  • SAMK
  • JAZZOVÝ PODVEČER BORY KŘÍŽE

Kladenská hokejová legenda Milan Nový hodnotí utkání mistrovství světa: ČESKÁ REPUBLIKA – FINSKO

Pátek, 15. Květen 2015 00:02

Česká republika porazila v základní hrací době obávaného soupeře z Finska (5:3) na šampionátu IIHF. K zápasu se pro Kladenské listy vyjádřil legendární hokejista Kladna, Milan Nový.

K zápasu se pro Kladenské listy vyjádřil legendární kladenský hokejista Milan Nový (Foto: KL)

Byl to moc krásný zápas. Kluci začali dobře a vyhrávali, ale Finové vyrovnali a potom v jednu chvíli i vedli. Česká reprezentace to ale dokázala otočit a nakonec i zvítězit.

Jágr, Kovář nebo Voráček jsou rozdíloví hráči a s těmi máme šance i v dalších utkáních. Nároďák dnes bojoval a hrál líbivý hokej i pro oko diváka.

Finové mají výborného gólmana, ale naši hoši mu dokázali sebrat vítr z plachet a poslali za jeho záda čtyři góly. To ukazuje na to, že máme ucelené a dobře pracující mužstvo.

Líbilo se mi, jak jsme dnes hráli přesilovky, na druhou stranu musím vytknout naším obráncům, že místo, aby přistupovali k soupeřům, tak padají do střel a na to by je měl trenér Růžička upozornit.

Češi jedou dál na vítězné vlně a výhrou nad Finskem se jasně ukazuje, že máme dobře postavené všechny pětky. Tuhle sestavu považuji za připravenou na boj o medaile a určitě bych ji už neměnil.

Čeká nás další hodně těžký soupeř, Kanada, ale řeknu jen to, že každý zápas začíná 0:0.

Milan Nový hodnotí výkon kladenských hráčů na mistrovství světa:

Jaromír Jágr se ukázal zase jako nejlepší hráč. To že jsme dnes Finsko porazili, je hlavně jeho zásluhou. Jaromír je ten tip hráče, který umí a rozhoduje klíčové zápasy. Jeho zkušenosti jsou devizou pro celý náš mančaft.

Ondra Pavelec vychytal těžké, ale zároveň důležité utkání. V bráně znovu působil velice klidně a vyrovnaně. Nenechal se rozhodit a to ani, když mu Finové vsítili gól. Jeho koncentrace ve hře je naprosto výborná.

Jakub Voráček se dnes hodně prosazoval a na ledové ploše byl vidět. Bruslil, střílel i přesně nahrával. Je vidět, že se mu dokonale podařilo sehrát se spoluhráči v lajně.

Nejlepší hráč proti Finsku z Českého mužstva podle Milana Nového: Jaromír Jágr

.

Autor: spi, vib

.