Legenda Cafe bar Est. 2014 Badmintonové centrum v Kladně Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO Kadeřnictví Central Central Kladno
  • SBF
  • SAMK
  • JAZZOVÝ PODVEČER BORY KŘÍŽE

Kladenská hokejová legenda Milan Nový hodnotí utkání mistrovství světa: ČESKÁ REPUBLIKA – NĚMECKO

Neděle, 10. Květen 2015 20:11

Česká republika porazila v neděli dalšího soupeře, Německo (4:2) a na šampionátu IIHF získává další body. K zápasu se pro Kladenské listy vyjádřil legendární hokejista Kladna, Milan Nový.

K zápasu se pro Kladenské listy vyjádřil legendární kladenský hokejista Milan Nový (Foto: KL)

Dnes to byl velmi pěkný, ale zároveň těžký zápas. Ze začátku se pro nás utkání nevyvíjelo dobře. Prohrávali jsme hned v první třetině a museli jsme dotahovat. To se potom ještě jednou zopakovalo. Němci dobře bruslili, napadali nás, hráli tvrdě do těla, ale zatím všechny zápasy na mistrovství světa, které jsme hráli, byli těžké.

Našim klukům bych dnes vytkl ten druhý gól, co jsme dostali. To byla chyba, ale mužstvo pod vedením Růžičky zmobilizovalo síly a zápas se podařilo otočit.

Trenér Vladimír Růžička ví, že malinká změna, která dnes přišla například v podobě vystřídání Smoleňáka za Vondrku, je ku prospěchu týmu a tyhle změny našemu mančaftu pomohly.

Kladeňáci Jarda Jágr, Kuba Voráček, Ondra Pavelec a potom dobrá obrana, pomohli k vítězství nad Německem. Naše forma stoupá a věřím, že vydrží až do čtvrtfinálového zápasu.

Milan Nový hodnotí výkon kladenských hráčů na mistrovství světa:

Jaromír Jágr dnes bojoval, měl šest střel, z toho jednou dal gól a na jeden geniálně přihrával. Na takhle těžké utkání je to obrovské množství, protože jiní hráči nevystřelí vůbec, nebo jednou až dvakrát. Zatím na to nejsme zvyklí, ale Jaromír se začal do svých soupeřů pouštět i v pěstních soubojích a to je dobře.

Radek Smoleňák sice bojuje, ale je stále pomalý. Proto trenéři v dnešním utkání udělali změnu a na místo Smoleňáka dali Michala Vondrku. Dle mého názoru je to dobrá změna. Michal dobře bruslí a připsal si už i branku.

Ondra Pavelec dnes chytil minimálně dva jisté góly a s takovýmhle gólmanem máme ohromné šance. Hlavně aby se Ondra nezranil. To by mohlo pro český tým znamenat velkou ztrátu.

Jakub Voráček dnes dal zásadní gól na 3:2 a po změnách v sestavě je moc užitečný, nejen jako kapitán celku, ale i jako hráč.

Nejlepší hráč proti Německu z Českého mužstva podle Milana Nového: Jaromír Jágr

.

Autor: spi, vib

.